Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [xml] Błąd parsowania
Forum PHP.pl > Forum > XML, AJAX
miki_ok
Błąd parsowania XML: niepasujący znacznik. Oczekiwano: </br>.

Mam plik php który tworzy xml ściągający newsy z bazy. Problem pojawia się jeżeli w bazie ktoś w tekście wrzuci coś w stylu <br> lub <center> itp.
Plik rss ładuje się do momentu w którym nie napotka właśnie takiego <br>

Gospodarcza. Kilku</description>
--------------------^

proszę o pomoc i z góry dziękuję.
dr_bonzo
<br> jest nieprawidlowym znacznikiem XML. Powinno zostac zamkniete:
* <br> .... </br>
* lub <br /> # oczywiscie to rozwiazanie jest odpowiednie bo [x]htmlowy <br> jest pusty

Mozesz:
1. usunac tagi z postow w bazie danych :strip_tags() (co oznacza ze nie bedzie mozna uzywac znacznikow do formatowania tresci wewnatrz rss'a)
2. albo wyswietlac te tagi: htmlspecialchars() na ekranie pokaza sie uzyte tagi, ale nie zostana zinterpretowane, tak jak widzisz ten: <jakisTag>
3. mozesz pozamieniac <br> --> <br />, <center> --> <center/>itd., to nie jest proste bo user moze uzyc, np <cennter>,. .... chociaz Html Tidy w php powinno pomoc przy czyszczeniu kodu.
miki_ok
No dobra poradziłem sobie nie wykasowałem wszystkie <br> w bazie i zmieniłem je na <br/> i hula. biggrin.gif

Dziękuję bardzo za pomoc. guitar.gif

Ale mam jeszcze jeden problem wszystko się ładnie wyświetla ale przez validatory nie przechodzi :

line 51, column 27: Undefined description element: br (16 occurrences) [help]

<description>To był bal..<br/>

Olać sprawe czy walczyć jeżeli waczyć to jak snitch.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.