Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Tabele MyISAM razem z InnoDB wbazie
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Mion
Pytanie dla znawców [praktyków] tematyki bazodanowej:

- Czy w bazie danych mogą być tabele typu MyISAM razem z InnoDB czy tylko i wyłącznie muszą być wszystkie jednego typu - baza MySQL. Jeśli to drugie to prosił bym o słowo uzasadnienia.

Dziękuję i pozdrawiam ALL
nospor
Mogą być smile.gif
Mion
Dzięki - Gdzieś czytałem, że nie jest to wskazane, dlatego chciałem się upewnić zasięgając rady u znawców zagadnienia smile.gif
nospor
Ja ci nie napisalem czy to jest wskazane czy nie, tylko odpowiedzialem na Twoje pytanie: czy mogą? smile.gif
Czy wskazane czy nie to inna bajka winksmiley.jpg

Zazwyczaj tabele w bazie danych, przy konkretnym projekcie są ze sobą powiązane (posiadają róznego rodzaju relacje). I skoro chcesz dla nie których tabel uzywac InnoDB, to i chyba dla innych też by wypadalo. Skoro juz sie uzywa pewnego mechanizmu, to czemu nie uzywać go konsekwentnie do wszystkiego?
dr_bonzo
Zgadzam sie.

Czytalem ostatnio o rozwiazaniu flickr'a -- wszystko trzyma w InnoDB ("bo szybsze") a MyISAM uzywa do wyszukiwan full textowych -- replikuja czesc bvazy danych, ktora chca przeszukiwac, zmieniaja typ tabeli (w serwerze slave) na MyISAM i przeszukuja.
Szczegoly:
http://72.14.203.104/search?q=cache:PICYZ3...=1&client=opera
SongoQ
@dr_bonzo Ja bym nie tyle o samych tekstowych powiedzial lecz np tabelki z ktorej korzystamy przy selectach lecz nie sa powiazane. Np statystyki..... 2 wazna rzecza jest ze InnoDB zwalnia baze poniewaz jest wewnetrzny mechanizm relacji gdzie w przypadku MyISAM nie ma, podobna sytuacja transakcji. Cos w 5 jakos inaczej pokombinowali ale niestety nie ptrzygladalem sie temu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.