Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CMS] SiteX Reloaded
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Bastion
CMS : http://85.128.86.73/microchip/sxrld/

Prosze sie rejestrowac , na bierzaco bede aktywowal konta i przyznawal status admina -
tylko po tym jak to zrobie smile.gif prosze nie kasowac sobie kont nawzajem i nie zmieniac kluczowych ustawien systemu by go przypadkiem nie unieruchomic smile.gif
hwao
Daj lepiej jakies konto do testów

login: php.pl
haslo: demo

Zrob takiego usera i bedzie najlepiej
Bastion
Mała poprawka i można sie logowac na jedno konto .

LOGIN : superuser
PASS: sitex123

ino nie psuć tongue.gif nie unieruchomić tongue.gif
cadavre
System pierwsza klasa. Tylko jak widzę jest to czysta podstawa. Do tego dopiero dochodzą wtyczki? No nieźle...
ikioloak
Jestem pod wrazeniem, tak samo jak poprzednich wystawianych przez Ciebie skryptow. Pytanie mam czy ikonki sa gdzies dostepne do sciagniecia czy tez zakupione przez Ciebie?
Bastion
Ikonki sa na licencji GPL wyssane roboczo z KDE smile.gif
Tak dochodza do tego rozszerzenia, jak newsy, ankiety, download etc,
generalnie rozszerzenie moze byc dowolne jakie kto sobie zapragnie
SHiP
Proste pytanie... po co gwiazdki przy rejestracji skoro i tak wszystkie pola trzeba uzupełnić? o.O
Bastion
formularze sa generowane, a w opcjach mozna wlaczyc pola opcjonalne - nie wymagane. smile.gif z drugiej strony lepiej jak sa niz ich nie ma cool.gif
SHiP
No to jestem pod wrażeniem winksmiley.jpg Duża konfiguralność systemu. Widać kupę włożonej w to pracy biggrin.gif W moim przypadku stworzenie czegoś takiego raczej mija się z celem winksmiley.jpg u mnie panel admina to opcja dodawania artykułów i konsola php/sql
Bastion
smile.gif Dziekuje za mile slowa smile.gif Swoja droga publiczny relase , darmowy dla celow prywatnych pojawi sie okolo wersji 1.0.0, jak napisze sensowna dokumentacje i skrypt instalacyjny. Od tego miejsca
zacznie tez powstawac nowy projekt CMS na nowych zalozeniach smile.gif


--edited
nie wiem czy zauwazono , ale po prawo znajduja sie zwiniete uruchomione 4 wtyczki
Zajec
Szkoda, że nie ma nawet podstaw poprawnie zbudowanej strony :-|

Brak doctype, niepoprawny kod (szblon tabelkowy, brak nagłówków tabel, przypisywanie nieistniejących cech itp.).

Myślałeś, o poprawieniu tego?
Bastion
wychodze z zalozenia, ze jesli cos dziala - po co to poprawiac . czyli - nie myslalem smile.gif
po drugie czy zwiekszy to funkcjonalosc systemu ze dodam znacznik badz dwa? pozatym
co widzisz zlego w szablonie tabelowym?

po co tak straszliwie gonic za standardami, z ciekawosci sprawdzilem twoja strone
pod wzgledem zgodnosci ze standardami - i jest zgodna koncertowo z nimi - brawo.
ale co z tego jesli 80%-90% zwiedzajacych zobaczy cos takiego :

http://paulinka.be/
Kod
<!--[if lt IE 8]><link href=/infobar/css rel=stylesheet />
<div id=infobar><a href=http://browsehappy.pl/infobar>
Internet Explorer nie potrafi poprawnie wyswietlic tej strony. Kliknij tutaj, aby dowiedziec sie wiecej...
</a></div><div id=viewplot><script src=/infobar/js></script><![endif]-->
Marusz
Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
wychodze z zalozenia, ze jesli cos dziala - po co to poprawiac . czyli - nie myslalem smile.gif

Wiesz. Standardy sa po to, aby sie ich trzymac. Sam przez dlugi okres czasu bawiac sie programowaniem webowym mialem standardy gleboko gdzies. I zaluje. Jak widze mozliwosc zmajstrowania cudow kilkoma divami, to szczena mi opada. Zaluje, ze wczesniej do tematu nie przysiadlem.

Co do Twojego skryptu. Wydaje mi sie, ze tutaj nic innego jak tabelki zastosowac sie nie dalo (co nie oznacza, ze nie ma fizycznej mozliwosci). Komentarz Zajeca byl moim zdaniem czepialski. Tabele jak najbardziej sa zgodne ze standardami i trzeba ich uzywac, ale nie do budowania calych designow a do prezentacji okreslonych danych (i nie bierz mojej strony jako przyklad tongue.gif ).
Bastion
Cytat
Wiesz. Standardy sa po to, aby sie ich trzymac. Sam przez dlugi okres czasu bawiac sie programowaniem webowym mialem standardy gleboko gdzies. I zaluje. Jak widze mozliwosc zmajstrowania cudow kilkoma divami, to szczena mi opada. Zaluje, ze wczesniej do tematu nie przysiadlem.


Nie no - zeby nie bylo ze jestem anarchista webowy, standary sa OK, ale jesli chodzi o ceche systemu SiteX jakos nie widze sensu przepisywania tego na standard XMLa badz zgodny z HTML4.01.

Kod
Co do Twojego skryptu. Wydaje mi sie, ze tutaj nic innego jak tabelki zastosowac sie nie dalo (co nie oznacza, ze nie ma fizycznej mozliwosci).


Dokladnie. Tez mysle ze zastowowanie bajerow i ucieczka od tabel w tym przypadku mija sie z celem.

Cytat
Komentarz Zajeca byl moim zdaniem czepialski. Tabele jak najbardziej sa zgodne ze standardami i trzeba ich uzywac, ale nie do budowania calych designow a do prezentacji okreslonych danych (i nie bierz mojej strony jako przyklad tongue.gif ).


A ja tam lubie budowac na tabelkach smile.gif i designy i projekty bazo-danowe. Powiedz sam - co mi po systemie CMS zgodnym z najnowszymi standardami, jesli klientem bedzie ktos kto uzywa IE i wszystkie te standardy brzydko mowiac o d*** mu sie rozbija. Jakies menu sie nie wyswietli, a to jakas tabela zniknie - w imie czego ? w imie ze IE zle radzi sobie z jakas nowinka ? Nie mozna zapomniec nawet o tych _malo_nowoczesnych_browserach_ ktore mimo wszystok stanowia wiekszosc.

ale ogolnie to robi sie chyba Off-Topic Rkingsmiley.png
shpyo
Logowanie, fajnie wygląda - pewnie w środku będzie nieźle.
Zalogowałem się i zgłupiałem. Nie wiem jak mam się poruszać. Na dzień dobry mam info o jakiś otwartych sesjach (?).

A co jeśli do tego panelu dorwie się taka pani Jadzia która nie będzie miała pojęcia o takich systemach?

Do edycji newsów przydałby się jakiś edytor tekstowy.

Dla kogo będzie ten system, będziesz go gdzieś udostępniał czy tylko dla siebie? BO jeśli to drugie to zastanowiłbym się nad USER FRIENDLY tego całego systemu.
Bastion
Obecnie jest on tylko dla mnie i dla _przeszkolonych_ wlascicieli smile.gif od paru dni rozwija sie inny CMS - EclipseX , wykorzysta on pewne sprawdzone zalozenia z obecnego, a te ktore sie nie sprawdzily zostaly opracowane na lepsze. Jednym z wielu zalozen jest wlasnie to, na co zwrociles uwage - czyli USER_FRIENDLY, dobra dokumentacja, pomocnik i specjalne hinty. . EclipseX nie tylko bedzie z zalozenia lepszy i bardziej profesionalny, ale bardziej intucijny, modulowy, dostepny za darmo dla uzytku prywatnego. Bedzie takze posiadal specjalna warwstwe prezentacyjna do szybkiej i przyjemnej intergacji ze strona WWW. Nie omieszkam pochwalic sie nawet malym zalążkiem ktory bedzie nadawal sie do demonstracji.
vieri_pl
A kiedy bedzie wersja Sitexe`a ogólno dostępna, i do pobrania questionmark.gif? CMs jest na prawde dobry smile.gif Tylko poruszanie sie po panelu admina jest troszke bardziej skomplikowane, niz ma sie to w innych msach. Lecz system ma tyle zalet, że dzięki temu nie zwraca sie na takie rzeczy duzej uwagi smile.gif

Świetna robota !

Pozdrawiam
Bastion
SiteX ze tak powiem bedzie publiczny jak napisze dokumentacje, obecnie nie ma nawet malego instalora - i instalacja jest troche mozolna. Ale bedzie to cos w okolicach wersji 0.9 ktora powstanie krotko po sesji smile.gif

-ciach-ciach-

z drugiej strony EclipseX bedzie jakby sie dobrze zastanowci SiteX 1.0, wiele elementow bedzie z niego zaczerpnietych - pozostawiajac bardzo duze pole konfiguracyjne i skalwnosc smile.gif
Zajec
Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
wychodze z zalozenia, ze jesli cos dziala - po co to poprawiac . czyli - nie myslalem smile.gif
Bo nie masz pewności, czy strona działa w np. takim KHTML, czy będzie działać w Operze 9, IE7 itp.


Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
po drugie czy zwiekszy to funkcjonalosc systemu ze dodam znacznik badz dwa?
Funkcjonalność? Nie.


Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
pozatym co widzisz zlego w szablonie tabelowym?
Właściwie to zapraszam na http://osiolki.net/tabelki/ . Tak w skrócie - dłuższe ładowanie strony, większy rozmiar, trudniejsze dostosowanie wyglądu "pod siebie", pogwałcenie WAI.


Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
po co tak straszliwie gonic za standardami, z ciekawosci sprawdzilem twoja strone
pod wzgledem zgodnosci ze standardami - i jest zgodna koncertowo z nimi - brawo.
Dziękuję :-)


Cytat(Bastion @ 2006-02-07 20:50:30)
ale co z tego jesli 80%-90% zwiedzajacych zobaczy cos takiego :

http://paulinka.be/
Kod
<!--[if lt IE 8]><link href=/infobar/css rel=stylesheet />
<div id=infobar><a href=http://browsehappy.pl/infobar>
Internet Explorer nie potrafi poprawnie wyswietlic tej strony. Kliknij tutaj, aby dowiedziec sie wiecej...
</a></div><div id=viewplot><script src=/infobar/js></script><![endif]-->
Właściwie to 75%.

Strona zachowuje pełną funkcjonalność pod IE, jedynie gorzej wygląda.


Cytat(Marusz)
Komentarz Zajeca byl moim zdaniem czepialski.
Nie był, naprawdę ;-) Po prostu pomyślałem, że ktoś dobrze zorientowany w temacie budowania stron mógłby w końcu stworzyć ładny, zgodne ze standardami CMS. Taki, który mógłbym z czystym sumieniem polecić.
Bastion
Cytat
Bo nie masz pewności, czy strona działa w np. takim KHTML, czy będzie działać w Operze 9, IE7 itp.


CMS zostal sprawdzony pod silnikiem IE, GECKO i KHTML, na kazdym z wymienioneych, prezentacja miesci sie w zakresie "wyglada Ok".

Cytat
Właściwie to zapraszam na http://osiolki.net/tabelki/ . Tak w skrócie - dłuższe ładowanie strony, większy rozmiar, trudniejsze dostosowanie wyglądu "pod siebie", pogwałcenie WAI.


I coz tam wyczytalem z tych wad tabelkowych

# Mieszają treść i warstwę prezentacyjną. Strony są niepotrzebnie duże — użytkownicy muszą ściągać dane odpowiedzialne za prezentację z każdą stroną, którą odwiedzają, a przecież ruch w Sieci kosztuje.
-> Czy ja wiem , niepotrzebnie duze ? z ilu ? z 10kB do 15kB ? - ruch sieci moze kosztowal gdy upragnionym szczytem bylo miec modem 36kbps.

# Zmiana wyglądu strony jest niezwykle pracochłonna (i tym samym droga).
-> Lubie sie napracowac , zmiana szablony nawet na tabelach idzie mi zwinnie, powiem wiecej pomaga mi w tym php.

# Również trudne (i kosztowne) jest utrzymanie spójnego wyglądu stron w całej witrynie.
-> Argument wyssany z palca, rownie dobrze moglbym powiedziec ze kosztowne jest przechodzenie i nauka z budowy tabelowej na divy. Kto potrafi i chce ? czemu go za to karcic.

# Strony oparte o tabelki są o wiele trudniejsze w odbiorze dla osób niepełnosprawnych
-> Kazda strona czy to w systemie tabelkowym czy na warstwach jest trduna w obiorze, sporobuj np otworzyc strone nie oparta na tabelach w przegladarce chociazby tekstowej badz o ograniczonej powierzchni widocznosci. Cala spojnosc serwisu, kolumny, wstawki nie maja szans byc tam gdzie powinny.

# Zamiast umieszczać tabelki w tabelkach, wypełniając komórki niewidocznymi GIF-ami i twardymi spacjami, można użyć o niebo prostszego kodu i za pomocą CSS nadać mu efektowny wygląd, tworząc przepiękne strony, które ładują się szybciej, są łatwiejsze w utrzymaniu i przebudowie oraz dostępne dla wszystkich.
-> Kompletna bzdura , wiele razy widzialem bardziej efektywne strony na tabelach jak i nie. Nie ma reguly - to jak strona sie prezentuje wizualnie zalezy od inwencji tworzacego - standard czy "diabelne" tabele nie maja tu nic do rzeczy.

Jak mowilem wczesniej standardy sa ok, ale ocena wygladu, funkcjonalnosci na podstawie standardow jest troche irytujaca , a tym bardziej uszczesliwanie tworcow na sile jest be.

Cytat
Właściwie to 75%.

Strona zachowuje pełną funkcjonalność pod IE, jedynie gorzej wygląda.


Widzisz, patrzac z drugiej strony barykady strona ktora propaguje pewien standard gwalci inny - ze standardowo 75% odwiedzajacych niepoprawnie wyswitela strone. Niepelnosprawni tez uzywaja windowsow (IE). Wiec nad zbawiennym dzialaniem standardow dla swiata dlugo mozna polemizowac.

Cytat
Nie był, naprawdę ;-) Po prostu pomyślałem, że ktoś dobrze zorientowany w temacie budowania stron mógłby w końcu stworzyć ładny, zgodne ze standardami CMS. Taki, który mógłbym z czystym sumieniem polecić.


na odwrot tez nie mozna polecic strony ktora niewyswietla sie poprawnie w 75% przegladarek smile.gif badz nie mozna polecic webmastera ktorego strony nie wyswitelaja sie - chcac czy nie chcac - w przegladarce dominujacej.

---

dajmy na to przyklad , ze skrypt kontroluje dynamicznie szerokosci tabel. liczbe kolum, wierszy, scalnie komorek - czy za pomca php da sie latwo kontrolwac takie rzeczy nie uzywajac tabel ? czy tez moze php ma generowac za kazdym razem do pary - i html i css. dodatkowo w locie przeliczac polazenia, wymiary. hmm.
Balas
Cytat
# Mieszają treść i warstwę prezentacyjną. Strony są niepotrzebnie duże — użytkownicy muszą ściągać dane odpowiedzialne za prezentację z każdą stroną, którą odwiedzają, a przecież ruch w Sieci kosztuje.
-> Czy ja wiem , niepotrzebnie duze ? z ilu ? z 10kB do 15kB ? - ruch sieci moze kosztowal gdy upragnionym szczytem bylo miec modem 36kbps.

A co powiesz o serwerach z ograniczeniami przepustowosci questionmark.gif za ta sama cene (hostingu) internauci moga sciagnac 1.5 razy wiecej stron smile.gif

Cytat
dajmy na to przyklad , ze skrypt kontroluje dynamicznie szerokosci tabel. liczbe kolum, wierszy, scalnie komorek - czy za pomca php da sie latwo kontrolwac takie rzeczy nie uzywajac tabel ? czy tez moze php ma generowac za kazdym razem do pary - i html i css. dodatkowo w locie przeliczac polazenia, wymiary. hmm.

Nie trzeba WSZEDZIE robic divow/spanow itp. Tabele mozna wykozystac, ale zgodnie z ich przeznaczeniem :]

Na temat CMS'a.... troche mnie grafika kluje w oczy :] Moglbys troche ja zlagodzic :] Popatrz np. na Joomle, tam jest bardzo stonowany i czytelny design :]

Jak juz wczesniej ktos pisal dodaj jakis edytor tekstowy (np. FCKeditor, ale jak dobrze pamietam to nie mozna go sprzedawac tongue.gif )

Znalazlem error: <title>{page:title}</title> x]

Ale ogolnie jest niezle tongue.gif Mojego "cms'a" przerasta to o pare lat ciezkich prac biggrin.gif x]
Bastion
Cytat
Nie trzeba WSZEDZIE robic divow/spanow itp. Tabele mozna wykozystac, ale zgodnie z ich przeznaczeniem :]


Obiecuje ze EclipseX bedzie zgodny ze standradmi smile.gif

Cytat
Na temat CMS'a.... troche mnie grafika kluje w oczy :] Moglbys troche ja zlagodzic :] Popatrz np. na Joomle, tam jest bardzo stonowany i czytelny design :]


Obiecuje ze EclipseX bedzie posidal bardziej stonowany design, a komu sie nie spodoba smile.gif wykorzysta inna skorke tongue.gif badz stworzy wlasna

Cytat
Jak juz wczesniej ktos pisal dodaj jakis edytor tekstowy (np. FCKeditor, ale jak dobrze pamietam to nie mozna go sprzedawac tongue.gif )


Niestety staram sie nie korzystac z gotowych prac ze wzgledu na ograniczenia prawne, gdzies na dysku powstaje edytor WYSIWYG - pojawi sie on w EclipseX.

Znalazlem error: <title>{page:title}</title> x] - tak wiem wiem, w szale tworzenia rozszerzen czasamiz zapominam dodac definicji smile.gif ale dziekuje za przypomnienie

Kod
Ale ogolnie jest niezle tongue.gif Mojego "cms'a" przerasta to o pare lat ciezkich prac biggrin.gif x]

Mam nadzieje ze nastepca rowniez sie spodoba biggrin.gif
kowal1122
cms, super,
musiałes się nad nim namęczyć co?

moja ocena 10/10
wojtekqs
Witam exclamation.gif!

Jestem początkowym webmasterem winksmiley.jpg
Szukam pomocy oto moja strona www.pswk.prv.pl
Dobra przejde do żeszczy chce na mojej stronie uruchomić SITE - X RELOADET
i nie wiem za bardzo jka to zrobić prosze o POMOC

Moje GG 7390709
Mój E-mail wojtek@mbut.pl
spenalzo
Cytat(wojtekqs @ 2006-02-09 09:33:50)
Witam exclamation.gif!

Jestem początkowym webmasterem winksmiley.jpg
Szukam pomocy oto moja strona www.pswk.prv.pl
Dobra przejde do żeszczy chce na mojej stronie uruchomić SITE - X RELOADET
i nie wiem za bardzo jka to zrobić prosze o POMOC

Moje GG 7390709
Mój E-mail wojtek@mbut.pl

:|
Bastion
@kowal1122 : prace przygotowawcze okolo miesiac, a pisanie od wrzesnia zeszlego roku

wojtekqs : niestety SiteX nie jest publiczny i wykorzystuje go jak robie strony klientom - czyli integruje sam ze strona zawsze w inny sposob. Poczekaj na EclipseX

- bedzie publiczny
- bedzie posiadal dokumentacje
- bedzie posiadal instalator
- bedzie posiadal specjalne mechanizmy ulatwiajace intergrace ze strona
- bedzie bardziej intuciyjny
- bedzie bardziej modulowy
- bedzie bardziej profesionalny
- bedzie zgodny (to dla zajca) ze standarami

smile.gif aarambo.gif aarambo.gif
Balas
A masz jakas przykladowa stronke stojaca na tym CMSie questionmark.gif
Bastion
mam, ale wstyd pokazac smile.gif
Balas
No pokaz ;] chce zobaczyc jak to sie sprawdza w praktyce :]
Bastion
http://www.rednet.com.pl/
http://85.128.86.73/gan/

Uprzedzam tongue.gif ze uwagi na temat w/w nie beda trafiac mi do glowy tongue.gif szczegolnie takie - jak standardy, kolorystyka i inne - nie jestem grafikiem tongue.gif
Balas
To mam pare pytan: na jakiej podstawie jest obliczane Przeczytano w newsach questionmark.gif Rowniez przydalyby sie komentarze :] I zmniej BOARD na forum bo lepiej brzmi tongue.gif i przydalyby sie podzial na fora, a nie na stronie glownej wszystkie tematy :]

Koniec marudzenia: reszta jest OK :] szczegolnie podoba mi sie modol sklepu oraz downloadu :] Tyle ode mnie :]
Bastion
modul sklepu lepiej przedstawiony jest na http://85.128.86.73/gan/ z fajnym komparatorem produktow ;]

zliczane jest w banalny sposob, na cookies tongue.gif

wiem ze fajnie by bylo miec dzialy i komentarze newsow - niestety nie chciano takiej opcji smile.gif

--

dodam tez ze to niskobudzetowe projekty - gan - np. to kwota 300PLN
Balas
Cytat(Bastion @ 2006-02-09 18:18:44)
zliczane jest w banalny sposob, na cookies tongue.gif

Chodzilo mi kiedy zlicza ;]
Bastion
kiedy w cookiesach twoich nie ma ID newsa smile.gif
Balas
Czyli kto wejdzie na strone od razu zlicza tongue.gif troche dziwne... bo ja nie czytalem wszystkich biggrin.gif Daj jeszcze CZYTAJ WIECEJ i wtedy zliczaj :]

Wiem wiem... bedzie to w EclipseX (czy jakos tak :] )
Bastion
khy khy smile.gif rozwiaznie jest prostsze - zmienic "przeczytano" na "wyswietlen" smile.gif

OneKiller ty chyba zostaniesz moim ulubionym BetaTesterem Eclipsa tongue.gif
Balas
po prostu lubie sie czepiac x]
Bastion
Czepianie się dobrze wplywa na zapal tworczy biggrin.gif o ile jest uzasadnione snitch.gif
bigZbig
Wiesz tak sobie wszedlem na Twoja stronke - wyswietlill mi sie panelek logowania. Zajrzalem sobie w zrodlo i widze metatagu autor ze nazywasz sie Korneliusz Jarzbski. Jestes pewien winksmiley.jpg?

Nawiazujac do wczesniejszej dyskusji na temat standardow i trendow. Widze, ze nie tylko jestes zatwardzialym zwolennikiem tabelek ale takze kodowania iso-8859-2. Czy
EclipseX bedzie juz uzywalo unikodu?
Bastion
Tak EclipseX bedzie jechal na UTF-8, konserwatysci beda mogli ustawic iso a nawet cp1251 smile.gif

aha, dzieki za nazwiskowy bug biggrin.gif hehehe
pixsoul
a tak z ciekawosci, kiedy mozemy oczekiwac tego CMS-a w wersji mozliwej do pobrania ?
Bastion
po sesji ( w przyszlym tgodniu ) zaczynam pisac Eclipsa... tak wiec trudno okreslic kiedy
witus
CMS jest niezły biggrin.gif

Podoba mi się - prosty, szybki, łatwy w obsłudze. Już nie moge doczekać się wersji finałowej smile.gif

Ile lat siedzisz w takim programowaniu?
Bastion
kilka, ale i tak forum uswiadomilo mi ze wiele sie musze nauczyc - chociazby programowania obiektowego oraz xhtml'a - sitex nie ma nic z programowania obiektowego - a teraz wiem ze wiele mechanizmow sitex w wersji obiektowej byloby poprostu zbawieniem wydajnosciowym, jakosciowym i funkcjonalnym. z ciekawostek klasa Chameleon ktora przedstawialem na forum bedzie wlasnie uzyta w EclipseX .

sama prace nad EclipseX rozpoczne jak przeportuje podstawowe mechanizmy na obiektowke - najwaznieszym bedzie silnik bazy danych oraz generator formularzy . potem robota pojdzie z gorki smile.gif
pixsoul
mam nadzieje ze nie zapomnisz o nas i bedziesz nas informował na bieżaco na forum jak idą prace
Bastion
aarambo.gif
nie przupuszczalem ze bedzie takie zaintereoswanie, moze wstepny roadmap na najblizsze dni - prace trwaja, obenie koncze chameleona 1.2.0 z wymaganymi funkcjami (cycle, globalne zmienne, wspolpraca z klasa jezykową) . potem przyjdzie czas na klase former do automatycznego tworzenia formularzy - podobnego do tego z sitex - tym razem bedzie powiazany z chameleonem i bedzie bardziej interaktywny z uzytkownikiem i czuly na wprowadzanie danych. Podstawowe elementy i funkcje mam juz wykonane. Jak tylko bedzie co pokazac nie omieszkam rzucic chociazby screenami smile.gif
bigZbig
Cytat(Bastion @ 2006-02-15 20:58:03)
... a teraz wiem ze wiele mechanizmow sitex w wersji obiektowej byloby poprostu zbawieniem wydajnosciowym, jakosciowym  i funkcjonalnym.

Z punktu widzenia uzytkownika podobna funkcjonalnosc i wydajnosc mozna osiagnac programujac strukturalnie (oczywiscie w duzym uproszczeniu). Obiektowosc przede wszystkim ulatwi Ci pielegnacje i rozbudowe kodu. Uzytkownika nie interesuje co prawda komfort pracy programisty, a to blad bo kod latwy w pielegnacji chetniej sie poprawia i udoskonala. Korzysc oczywista i dla programisty i co wazniejsze dla uzytkownika.

Plan uzycia Chameleona daje podstawy sadzic, ze myslisz o zastosowaniu wzorca MVC, ktorego jestem wielkim zwolennikiem. Czekam na efekty Twojej pracy, tylko obmysl wszystko dobrze abys nie napisal pseudo obiektowego CMSa, o jakim mozna przeczytac m.in na tym forum.
Bastion
Cytat
Z punktu widzenia uzytkownika podobna funkcjonalnosc i wydajnosc mozna osiagnac programujac strukturalnie (oczywiscie w duzym uproszczeniu)


Zgadza sie, czego (mysle) dobrym przykladem jest SiteX . Jednak wiele mechanizmow w wersji obiektowej daje potezne narzedzie rozwojowe, chociazby taki Chameleon, czy generator formularzy w wersji obiektowej jest raz, prostszy w stosowaniu i rozwijaniu - co za tym idzie - prostsza rozbudowa np o "hinty" i "podpowiedzi" pol formularza.

Cytat
Obiektowosc przede wszystkim ulatwi Ci pielegnacje i rozbudowe kodu. Uzytkownika nie interesuje co prawda komfort pracy programisty, a to blad bo kod latwy w pielegnacji chetniej sie poprawia i udoskonala. Korzysc oczywista i dla programisty i co wazniejsze dla uzytkownika.


Right. Korzysci mysle beda obustronne smile.gif

Cytat
Plan uzycia Chameleona daje podstawy sadzic, ze myslisz o zastosowaniu wzorca MVC, ktorego jestem wielkim zwolennikiem. Czekam na efekty Twojej pracy, tylko obmysl wszystko dobrze abys nie napisal pseudo obiektowego CMSa, o jakim mozna przeczytac m.in na tym forum.


Faktycznie czytalem ten watek o rkmfc - obejzalem smile.gif i wiem na co uwazac smile.gif
Turgon
Chyba rkCMF. Po za tym Sitex Reloaded bardzo łądnie wygląda, tylko miałby małe zastrzeżenie. Otóż czy dane pole jest widoczne wybiera się z rozwijanej listy, a według mnie byłoby wygodniej gdyby były pola zaznaczane. Po za tym nie mam nic do zarzucenia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.