Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dostęp do danego zasobu w mysql?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
espeen
Witam.
Moje pytanie to czy ktoś wie jak mysql sprawdza czy ktoś ma dostęp do danego zasobu?
Wiem że pierwszy raz sprawdza przy łączeniu ale co dalej...bo pobodno to odbywa sie przynajmniej dwa razy do tego jeszcze wykorzystuje odpowiednie tabele, ale jakie?

Proszę tylko o mądre odpowiedzi ludzi którzy mają o tym pojęcie!

Dzięki
SongoQ
Troche dziwe pytanie, mysql sprawdza do czego ma dostep. Jesli chodzilo Ci jak sprawdzic do jakis zasobow ty masz dostep to np mozesz zrobic show na danym obiekcie bazy. Wszystko pisze w manualu.
espeen
Prosiłem o odpowiedzi tylko tych którzy mają o tym pojęcie!!!
crash
espeen: nie przesadzaj... Przejżyj sobie strukturę bazy mysql i poczytaj na http://dev.mysql.com/ Polecam zwłaszcza część.
mike
Cytat(espeen @ 2006-01-29 18:15:27)
Prosiłem o odpowiedzi tylko tych którzy mają o tym pojęcie!!!

Szanuj wypowiedzi innych.
Skoro sam nie wiesz i pytasz to na jakiej podstawie jeszcze oceniasz brak wiarygodności innych?

A pojęcia to chyba nie masz Ty, na temat kultury na forum.

Wracamy do tematu
SongoQ
Cytat
Prosiłem o odpowiedzi tylko tych którzy mają o tym pojęcie!!!

Rzuciles sie jak by cie cos ugryzlo, dokladnie podalem Ci namiary co masz szukac a ty dalej swoje. Widac nie potrafisz wykorzystac manuala ani podpowiedzi. Jak bys sie chociaz zainteresowal tym co Ci podeslalem to bys wiedzial co i jak. A wracajac do tego co napisales jak bym nie mial pojecia to bym nie pisal. Zasada jest prosta wiem - odpowiadam, nie wiem - czytam i omijam ten temat.

Tekst z manuala (jak dalej nie znajdziesz to podesle Ci linka):

SHOW DATABASES; - pokazuje bazy do ktorych masz dostep
USE databaseOfInterest; - wybiera baze
SHOW TABLES; - pokazuje tabele do ktorych masz uprawnienia
DESCRIBE tableOfInterest;

Zauwazam na forum ze coraz wiecej jest ludzi "biernych" co zamiast pomyslec, poszukac to pisza i oczekuja ze dokladnie ktos za nich wszystko zrobi, jesli sie poda tylko przyklad (w tym przypadku slowo kluczowe) to odrazu glupie zarzuty.

Nie chce byc nie mily ale wiedze @espeen ze zaliczasz sie wlasnie do tych ludzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.