Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Strona zespołu metalowego
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Blastereq
Proszę o ocenę layoutu stronki, adres poniżej.
http://brp.kreatyna.pl/SD/

Oczywiście chodzi mi o konstruktywną krytykę, a nie "lipna strona, bo o metalu :/ " iitp.
Strona działa na 1024x768 , przystosowałem ją do IE i Mozilli (jakby nie patrzeć dwóch najpopularniejszysz przeglądarek) . Proszę się nie sugerować również walidacją na w3.org . Sukcesywnie będę to poprawiał. Na koniec mam pytanie, ile powinienem zażądać za tą stronę : layout (w tym flash) + oskryptowanie (cms). Jeśli ktoś by miał jakieś pomysły proszę śmiało walić.
SongoQ
hm taka sobie 5/10, zobacz sobie Cradle lub inflames, jak dla mnie na Twojej stronie ten naglowek odstrasza.
Pigula
zgadazam sie z przedmowca strona nie powala, choc jest zrobiona w odpowiednim klimacie. jedno co bym sugerowal to zmienic menu (dla tych co nie maja flasha zainstalowanego) na zwykle albo przynajmniej zrobic zastepcze bo jak brak loga mozna wybaczyc to tak bez menu to raczej strona jest nie funkcyjna.
Blastereq
Cytat(Pigula @ 2006-01-21 19:40:56)
zgadazam sie z przedmowca strona nie powala, choc jest zrobiona w odpowiednim klimacie. jedno co bym sugerowal to zmienic menu (dla tych co nie maja flasha zainstalowanego) na zwykle albo przynajmniej zrobic zastepcze bo jak brak loga mozna wybaczyc to tak bez menu to raczej strona jest nie funkcyjna.

Masz rację, to trzeba będzie zmienić. Dzięki .

@Songo
MMh nie jestem fanem tego rodzaju muzyki, ale jeśli mówisz o oficialnej stronie Cradle of Filth - nie podoba mi się ona wcale, mało przejrzysta, a i również top nie przypadł mi do gustu.

Co do mojego top-u , no cóż nie miałem się zbytnio na czym wzorować, bo zespół dopiero powstał, chce zabłysnąć, a jedyne co mi wysłali to pare zdjęć. Może trochę racji w tym jest - pokombinuje. Dzięki za oceny.
SongoQ
Bardziej mi chodzilo o tego flasha. Odrazu procek skoczyl do 50%.
Blastereq
Aha, nie zrozumiałem intencji... W każdym razie mam zamiar zmienić górę .
Speedy
Cytat(Blastereq @ 2006-01-21 17:00:17)
Proszę się nie sugerować również walidacją na w3.org . Sukcesywnie będę to poprawiał.

W takim razie dlaczego oddajesz nieskończoną stronę do oceny? Oceniając stronę powinno się mieć na uwadze walidację na w3c.org, gdyż zgodność ze standardami świadczy o profesjonalizmie i dobrej jakości wykonanego projektu.

Jeśli chodzi o stronę, to niezbyt mi się podoba. Część strony, na której znajduje się treść nie jest oddzielona od tła i zlewa się z nim. Nie podoba mi się biały pasek z gotycką czcionką (która też mi nie odpowiada) rozgraniczający treść, menu i top.
Jeśli już strona jest w mrocznych kolorach, to czcionka powinna być chociaż szara, bo biała robi bardzo ostry kontrast z czarnym tłem.
Ogólnie - tworząc stronę o takiej tematyce możnaby się pokusić o jakieś większe wariacje tongue.gif.
Zajec
Hm, a paskudny Zajec znowu niezadowolony, bo nie ma Flasha, a webmaster nie przewidział takiej możliwości i nie umieścił nawet 5 prostych odnośników jako alternatywnego kodu w przypadku braku pluginu.

Lektura tego, to 5 minut, a warto:
http://osiolki.net/faq/flash
dr_bonzo
index:
- dla nieflashowcow przydalby sie napis gdzie jest a tak to wchodzi do czarnego tunelu
- infro flashowe za ciezkie (ok. 25kB) jak na jego jakosc

main.php:
- biale paski z "S. D." kompletnie nieczytelne, dopiero jak z kojarze nazwe zespolu to jestem w stanie doczytac sie tam "SD"
- menu flashowe
- odnosniki do "wiecej" powinny sie pojawiac tylko gdy rzeczywiscie jest tam wiecej tresci (patrz: Pierwsza demo - The final way), hmm -- nie powinno byc "PierwszE.."?

[OT]. Dlaczego ja nie korzystam z flasha -- bo nie uzywam IE gdzie otwieranie nowych stron / paneli jest wyjkatkowo nieprzyjemne. Robie to pod opera -- zazwyczaj mam otwartych po 10-20, naet 30 paneli. Jesli na kazdym mialbym po kilka Flashy to przy 5 panelach procek by mi wysiadl. Wiec wylaczam flasha. Wlaczam go w przypadkach gdy rzeczywiscie go potrzebuje.[/OT]

Wiecej plusow nie znalzlem smile.gif
kowal1122
troche dlugie ładowanie flasha i wnerwiająca muzyka(dla kogoś kto nielubi metalu tongue.gif ).Tak to strone jest fajna ale mogła by być stoche większa.Innych uwag niemam.

notka: 7/10
dr_bonzo
Cytat
wnerwiająca muzyka(dla kogoś kto nielubi metalu tongue.gif )

No a jaka ma byc muzyka na stronie o zespole metalowym smile.gif
Jak ktos nie lubi to nie zaglada na ta strone smile.gif
Blastereq
Ponownie zwracam się o ocenę stronki : http://brp.kreatyna.pl/SD/ , zmieniłem to, na co narzekaliście oraz dokonałem przystosowania do standartów w3.org. Zmianu uległ również top smile.gif .

Cytat
- infro flashowe za ciezkie (ok. 25kB) jak na jego jakosc

No cóż może jakość nienajlepsza, ale większość z tych kb zabiera jednak muzyka - kawałek utworu z tej płyty

Cytat
dla nieflashowcow przydalby sie napis gdzie jest a tak to wchodzi do czarnego tunelu

No przecież ma w tytule gdzie się znajduję, poza tym raczej nikt nie wchodzi na ślepo na takie strony ;]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.