Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Galeria grafik w php
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania
squid
Kiedys chcialem sobie ulatwic zycie i napisac cos co pomogloby mi z narastajaca liczba zdjec w mojej galerii a ze w php sa wymazone f-cje z seri image* to zaczelem pisac skrypcik ktory majac do dyspozycji lokalizacje kalogow z galeriami wyswietla nazwy tych katalogow jako kategorie (oczywisci szuka dunamicznie tych katalogow) a po kliknieciu na kategorie przeszukuje dany katalog pod kontem obrazkow i znajduej jakies tam *png przelicza i rozmiar i resampluje do max 150x150 pixel i wysyla do przegladarki jako miniatorke w formacie JPEG. Wszystko bylo fajnie do puki nie stwierdzilem ze po co serwer ma robic za kazdym razem te sama operacje jak moze tylko raz podczas dodawania nowych obrazkow i zaczelem zapisywac te miniatorki na serwerze (to przyspieszylo dzialanie mego skryptu z ok 4 sek. do ok. 100 ms). Problem w tym ze skonczyl mi sie koncept co by mozna bylo jeszcze tu udoskonalic, chialbym stworzyc naprawde dobry system zarzadzania galeriami. Czekam na propozycje udoskonalen. Moze wam cos przychodzi do glowy? Obecnie pracuje nad tym aby skrypt porownywal date utw. miniatorki i orginalu i w razie potrzeby dokonal auto-aktualizacji. Co jeszcze chlopaki? "pomozecie?"

P.S. sory za bledy

[KaMeLeOn]: Wątek przesunięty z php Pro
spenalzo
Może jeszcze:
- automatyczne generowanie statycznego HTMLa
- ocenianie
- komentarze

Popatrz sobie na http://fototok.art.pl/ - naprawdę dobrze wykonana galeria (choć o trochę innym przeznaczenuu).
Wankster
:arrow: Kategorie i podkategorie[ ...]
:arrow: http://4images.de/
K.Chmielowski
Może jeszcze dodasz:

:arrow: rozbudowany admin z duża ilością funkcji
:arrow: mozliwosc losowego wyswietlania zdjec z kategorii na stronie glownej galerii
:arrow: możliwosc edytowania opisow grafik
:arrow: rozbudowana wyszukiwarka
:arrow: formularz kontaktowy z autorem :wink:
:arrow: rozbudowane statystyki klikniec w poszczegolne zdjecia i kategorie.
:arrow: prosty instalator :idea:
:arrow: możliwość wysyłania grafik jako e-kartki
:arrow: zabezpieczenie przed kradzieżą zdjęć (np. zrobienie z ich powiększeń kilkudziesięciu małych kawalków smile.gif
:arrow: logowanie użytkowników np. do wybranych kategorii


Mam nadzieje ze skorzystasz z moich propozycji 8)

BTW Kiedy planujesz wydac wersje do testow :?: :?: :?:
squid
Cytat
Może jeszcze dodasz:

:arrow: zabezpieczenie przed kradzieżą zdjęć (np. zrobienie z ich powiększeń kilkudziesięciu małych kawalków smile.gif

Mam nadzieje ze skorzystasz z moich propozycji 8)

BTW Kiedy planujesz wydac wersje do testow :?: :?: :?:

Co do zabezpieczen to myslalem o tym zeby uzyc image stringa do pisania autora na zdjeciu. Z propozycji napewno skorzystam, pierwsza alfa bardzo ograniczona byc moze pojawi sie pod koniec lipa i jak chcecie to ja tu udostepnie.

P.S. Dzieki wszystkom za proposy
squid
Co do tych opisow grafik to myslicie ze powinienem uzyc bazy danych czy cos innego (ogranicza mnie tylko php i jego mozliwosci CVS MySQL XML itd.). Bo tak sobie kiedys myslalem o tym zeby uzyc jako krodkiego opisu obrazka jego nazwy tzn. plik JPEG o nazwie na dysku nazwa_obrazka.opis.jpg i uzyc do tego exploda i rozdzielic przy wyswietlaniu na opis i nazwe, tylko ograniczalaby mnie w tym maksymamlna dlugosc nazwy pliku a w roznych systemach jest roznie, co o tym myslicie?
SoulAssassin
Cytat
Z propozycji napewno skorzystam, pierwsza alfa bardzo ograniczona byc moze pojawi sie pod koniec lipa i jak chcecie to ja tu udostepnie.


chcemy aaevil.gif
squid
Napodkalen na pewien problem i nie jestem pewien co zrobic. Mianowicie, kożystanie z bibliotek GD troche zajmuje serwer więc prawdopodobne jest (przy wiekszej liczbie grafik), że skonczy sie nam limit czasu i skrypt przestanie byc wykonywany. Widzę dwa wyjście: albo zwiksze za pomoca odpowiedniej f-cji limit czasu alebo podziele wykonywanie na pakiedy powiedzmy po 10 ograzkow i zeby mona bylo przeksztalcic nastepne andmin bedzie musial nacisnac dalej albo cos takiego. Macie leprze proposy?
piter14
Jeżęi chodzi o zablokowanie obrazków przed kradzieżą to nie jest to takie proste bo zawsze mozna nacisnąć "Print Screen" i wkleić w rozbudowanym edytorze graficznym takim jak Paint laugh.gif
spenalzo
Cytat
Jeżęi chodzi o zablokowanie obrazków przed kradzieżą to nie jest to takie proste bo zawsze mozna nacisnąć "Print Screen" i wkleić w rozbudowanym edytorze graficznym takim jak Paint laugh.gif

... z takim zastrzeżeniem, że skopiowany obraz będzie miał jeno rozdzielczość 72 dpi, czyli nic ciekawego z tego np. nie wydrukujesz, ani nie powiększysz.
adwol
Cytat
... z takim zastrzeżeniem, że skopiowany obraz będzie miał jeno rozdzielczość 72 dpi, czyli nic ciekawego z tego np. nie wydrukujesz, ani nie powiększysz.

Dlaczego? Obraz w postaci elektronicznej nie ma przypisanej rozdzielczości tylko wymiary, więc mogę sobie zrobić wydruk wielkości znaczka pocztowego albo fototapety. To zależy od urządzenia wyjściowego a nie od samego obrazka, a że obrazek jest mały to już inna sprawa.
Tak naprawdę to nie ma dobrej metody na ochronę przed kradzieżą zdjęć z WWW podobnie jak nie ma metody na uniemożliwienie zobaczenia kodu HTML strony.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.