Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przechowywanie zapytania
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
borcenty
mam baze danych. sporo rekordow. user przeglada i postanawia zmodyfikowac dany rekord. modyfikuje i wraca do skryptu wyswietlajacego rekordy ale oglada je od poczatku. w jaki sposob przechowac jego ostatnie zapytanie zeby potem je poprostu odtworzyc? moge przechowac selecta w cookie? probowalem tak zrobic ale nie chce mi go potem odczytac. jak to najlepiej zrobic zeby bylo solidnie? sesje odpadaja niestety.
SongoQ
A nie mozesz w bazie trzymac tego zapytania. Rozumiem ze chesz sobie taka historie ostatniej akcji usera zrobic. Jedli chesz zrobic cookie to wedlug mnie to jest najgorsze co moze byc, ktos cos zmieni i wstawi np DELETE FROM ..... lub DROP TABLE i skad bedziesz wiedzial ze jest ok?
borcenty
w sumie masz racje. w bazie srednio bo kilka osob na raz z niej korzysta. owszem moge identyfikowac kto puscil ktore zpaytanie tylko myslalem ze cookie bedzie latwiejsze.

puszcze to przez post poprostu. tak chyba bedzie najlatwiej.
SongoQ
A nie lepiej zapisywac wszystko w bazie danych?
Radarek
Cytat(borcenty @ 2005-08-30 16:19:17)
puszcze to przez post poprostu. tak chyba bedzie najlatwiej.

Dalej zle. Przeciez to co przychodzi od klienta przez POST tez moze zostac zmienione. Ktos wysle ci jakiegos DELETE'a tak jak pisal SongoQ i po robocie. Informacje taka musisz trzymac po stronie serwera.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.