Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Php w bazie danych
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Marvollo
Mam skrypt, który pobiera dane z bazy MySQL i wyświetla je na stronie (system newsów). Jeżeli w bazie jest sam tekst lub tekst z tagami HTML to wszystko wyświetla się poprawnie. Ale jeżeli w bazie mam kod php, to nie działa... Przykładowo w bazie mam coś takiego:

  1. <?php
  2. &#60;script language="php">
  3. print 'mój tekst';
  4. </script>
  5. ?>


Program pobiera kod i wyświetla na stronie... A przynajmniej powinien. Chciałbym, żeby na stronie pojawiło się:

mój tekst

a tam tym czasem nic się nie pojawia. Jak włączę źródło strony to pojawia się:

  1. <?php
  2. &#60;script language="php">
  3. print 'mój tekst';
  4. </script>
  5. ?>


czyli to samo, co w bazie.

Jak z tego wybrnąć?
NuLL
Jak sama nazwa wskazuję do to baza danych a nie baza kodu. Kodu php nie powinno się umieszczać w bazie danych. Ona nie służy do tego.
ebe
1. to kompletny idiotyzm umieszczać kod php w bazie (jak na to wpadłeś)
2. no ale jak to już jest aż tak niezbędne to przyjrzyj się funkcjieval" title="Zobacz w manualu php" target="_manual
Marvollo
Nie rozumiem, dlaczego idiotyzm? W panelu administratora dodaję newsy, które następne idą do bazy danych, a stamtąd pobierane są one i wyświetlanie na stronie przez odpowiedni skrytp. Chciałem jednak zrobić galerię obrazków. Więc w panelu administratora, gdzie dodaje się newsy, wrzuciłbym krótki kod wywołujący odpowiednią funkcję z galerią:

  1. <?php
  2. show_gallery();
  3. ?>


I tylko tyle.

Ale spoko, już wpadłem na inny pomysł, bez umieszczania kodu w bazie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.