Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poflirtuj.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
wojto
Witam,
prosze o opinie dotyczace serwisu http://www.poflirtuj.pl/poflirtuj/ serwis jest narazie w wersji testowej, rusza 1 sierpnia, wiec jeszcze kilka dni.
Obecnie jestem w fazie tworzenia obslugi wersji jezykowych, wiec serwis ulegnie jeszcze zmianie.

Dane do logowania:
login: aneta
haslo: aneta

jezeli znajdziecie jakies krytyczne lub mniejsze bledy, to piszcie smialo, mozna tez wpisywac uwagi w pole pod stopka na stronie. za wszelkie uwagi dziekuje,

dodam jeszcze, ze autorem grafiki jest sound.dummy, zas skryptow ja.

pzdr. wojto
Cathan
respect biggrin.gif
serafin
- Strona w wielu miejscach sie sypie
- Chat? A wyglada na PW (cienko wykonane zreszta)
- Grafika mi sie nie podoba, jest nieskladna, nie potrafie skupic sie na zadnym elemencie strony (a chyba grafika powinna byc taka by przyciagac wzrok w miejsce okreslone przez grafika, ta nie spelnia takiej funkcji)
- Zdecydowanie za jasno, przy moim kontrascie monitora moglbym sie opalac przy tej stronie winksmiley.jpg
wassago
* zgadzam się absolutnie z tym co powiedział serafin a szczególnie z tym ".. nie potrafie skupic sie na zadnym elemencie strony.."
* strona 'skacze' przy ładowaniu co jest okropnym przeżyciem - nie można się skupić wogóle
* źródło... matko boska, gdzie tu profesjonalizm?! tabelka tabelki w tabelce komórki, no ludzie - lay by schudł o 50% (jak nie więcej) gdyby strona była zrobiona w najnowszych standardach. Poza tym nie 'skakałaby' - jak to się dzieje teraz.

Lay do poprawki jak na mój gust.
sound.dummy
witam,
pozwole sobie odpowiedziec skoro juz oceniacie grafike na php.pl

zmiany w grafice [i zamieszanie] wprowadza wlasciciel serwisu
pierwotna wesja: http://9forms.com/9f_projekty/pfl2/

co do kodu.. standardy sa przereklamowane a jesli chodzi o wage to na modemie nikt na randkach nie siedzi wiec nie widze problemu :)
wassago
Cytat
co do kodu.. standardy sa przereklamowane...

Haha, dobre - dawno tak się nie uśmiałem biggrin.gif Standardy przereklamowane powiadasz? Zaraz mi powiesz, że Firefox jest gorszy od IE. Ja podziękowałbym za współpracę z takim grafkiem/koderem jak Ty.

Cytat
...a jeśli chodzi o wagę to na modemie nikt na randkach nie siedzi wiec nie widze problemu smile.gif

Nie no rozwalasz mnie facet. To, że nie stosujesz standardów (nie znasz się na owych) nie oznacza, że możesz gadać takie bzdury. A powiedz mi skąd ty takie statystyki masz. Zresztą co ma piernik do wiatraka, nawet jeżeli owi randkowicze używają łącz 2mbps, to myślisz, że nie zauważą, że strona ładuje się 50% szybciej?

Szkoda gadać.

Oby takich "projektantów" było jak najmniej, bo dalej będziemy używać HTML 4.01 gdy standardem będzie XHTML4+SVG4.
sound.dummy
kultura wypowiedzi to tez pewien standard, jak widac nie wszytkich obowiazuje, 'facet'..

nie trzeba sie zgadzac z tym co napisalem.. mi jest wszystko jedno co na ten temat myslicie/sz.. ludzi opetanych mania poprawnosci kodu znam az nadto i mam na ten temat swoje zdanie..

ktos zarzucil niespojnosc grafiki [tak jest w rzeczy samej] wiec wyjasnilem dlaczego tak sie stalo i tyle..

jako ciekawostka:
http://www.numion.com/YourSpeed/Graphs2.php?G1=7&G2=13&G3=4

pozdrawiam
wassago
Cytat
...nie trzeba sie zgadzac z tym co napisalem.. mi jest wszystko jedno co na ten temat myslicie/sz...
To nie trzeba było wogóle zabierać głosu, kolego szanowny.

Pozwole sobie jeszcze zacytować siebie:
Cytat
Szkoda gadać.
matid
Cytat(sound.dummy @ 2005-07-27 19:41:41)

Cytat
The statistics are based on the YourSpeed measurements as performed by visitors of this website.

Jestem ciekaw ile ludzi mających modem traci czas (i w efekcie pieniądze) na sprawdzanie szybkości swojego łącza (szczególnie, że dobrze wiedzą, jak jest wolne). laugh.gif
bela
Tu nie chodzi tylko o łącze usera, ale też o to na którym stoi serwer. Zmiejszenie objętości kodu o połowe, pozwala mieć mniejszy transfer, a to już można przeliczyć na pieniądzę. To tyle jeśli chodzi czemu warto stosować standardy z mojej strony winksmiley.jpg
Przemysław
Witam serdecznie.
Jestem właścicielem serwisu Poflirtuj.pl.
Dziękuje wszystkim za oceny.Większość uwag przyjmuje do wiadomości.
Można krytykować, ale troszkę kultury Panie wassago.Nie ma Pan przed sobą gówniarzy ;). Sound dummy został wywołany do tablicy przez Pana.Dlatego się wypowiedział.
Oczywiście postaramy sie zoptymalizować troszke kod strony, według Panstwa uwag, za co serdecznie dziekuję :)

Pozdrawiam sobie serdecznie.
wassago
Cała rodzinka się zleciała aby Pana wassago skrytykować bo powiedział źle o ich dziecku winksmiley.jpg Godne pożałowania.
Cytat
Nie ma Pan przed sobą gówniarzy winksmiley.jpg

Czy aby napewno jest Pan, panie Przemysławie tego pewien.

Cytat
co do kodu.. standardy sa przereklamowane a jesli chodzi o wage to na modemie nikt na randkach nie siedzi wiec nie widze problemu smile.gif

Podejście bardzo, ale to bardzo profesjonalne. Gdybym był na Pana miejscu (domyślam się, że jako zleceniodawca) to bym pomyślał czy współpraca z kolegą sound.dummy jest warta uwagi.

Jak dla mnie EOT.
Przemysław
Cytat(wassago @ 2005-07-27 18:47:23)
Cała rodzinka się zleciała aby Pana wassago skrytykować bo powiedział źle o ich dziecku winksmiley.jpg Godne pożałowania.
Cytat
Nie ma Pan przed sobą gówniarzy winksmiley.jpg

Czy aby napewno jest Pan, panie Przemysławie tego pewien.

Cytat
co do kodu.. standardy sa przereklamowane a jesli chodzi o wage to na modemie nikt na randkach nie siedzi wiec nie widze problemu smile.gif

Podejście bardzo, ale to bardzo profesjonalne. Gdybym był na Pana miejscu (domyślam się, że jako zleceniodawca) to bym pomyślał czy współpraca z kolegą sound.dummy jest warta uwagi.

Jak dla mnie EOT.

Widzę, że Pan sobie jaja robi z ludzi.
Jeżeli chce Pan zadbać o ładowanie strony, niech Pan się zajmie najpierw php.pl
Wstyd żeby wizytówka programistów, działała na tak dennym serwerze.
A może to nie wina serwera, tylko strona wymaga optymalizacji kodu?
Napisałem to z grzeczności, bo 2 minuty ładowania wszystkich elementów na łączu 2mb to stanowczo za długo.
I niech Pan zaprezentuje swoje prace, być może skorzystam dla dobra projektu, jeżeli sie okaże, że jest Pan faktycznie bezapelacyjny w tym fachu.

Pozdrówka i przede wszystkim zdrówka winksmiley.jpg
sound.dummy
Cytat(matid)
Jestem ciekaw ile ludzi mających modem traci czas (i w efekcie pieniądze) na sprawdzanie szybkości swojego łącza (szczególnie, że dobrze wiedzą, jak jest wolne). :lol:
nie ma co byc ciekawym tylko wystarczy sie zastanowic - nikt nie sprawdza jakie KUPIL lacze tylko czy predkosc odpowiada specyfikacji w umowie.. jak masz modem to tez chcesz wiedziec czy cie nie kantuja..

@bela_666
bierz kalkulator i wykaz ze 30kb kodu ma jakis wplyw na serwis ktory opiera sie na kilkudziesieciokilowych fotografiach.. :)

standardy sa wazne ale nie najwazniejsze..
i pozostaje jeszcze pytanie kto je powinien wyznaczac..

@wassago
n/c

pzdr
Legro
A ja sądze, że serwis jest spoko... Podoba mi się grafika, jak i każdy element tej stronki biggrin.gif
P.S - wassago, za tą wypowiedź dostanę osta, że jestem przeciwko Panu ?
nospor
A mi się podoba adres do obrazka:
http://localhost/poflirtuj/images/baner_allegro.gif (exclamation.gif!localhost!!!)

wchodząc w statystyki i przejeżdząjąc nad obrazkami otrzymuje js error:
Cytat
Event thread: onmouseover
Error:
name: TypeError
message: Statement on line 44: Expression evaluated to null or undefined and is not convertible to Object: document.all.userInfo.filters
Backtrace:
  Line 44 of linked script http://www.poflirtuj.pl/poflirtuj/userInfo.js
    document.all.userInfo.filters.alpha.opacity = 85;
  In unknown script
    userInfoShow(" <b>Feliksa321<b>", "» <b>Izbekistan</b>, Turkmenistan<br />» <b>63</b>  lata<br />» szuka: Mi\u0142o\u015bci");
  At unknown location
    {event handler trampoline}
Mam operę 7.5.

ps1: w pewnym momencie to chyba troche odbiegliście od tematu biggrin.gif
ps2: I nie wiem co macie do kultury wypowiedzi @wassago? Wszystko było ok (w miarę ok biggrin.gif ) Człowiek po prostu w dość dosadny i bardzo zrozumiały sposób wytknął błąd. Nic dodać, nic ująć
bela
@sound.dummy patrząc na ten kod, jeżeli zajmuję on 30kb to można by go skrócić pewnie do 3kb winksmiley.jpg Poza tym JS jest wewnątrz kodu co też nie potrzebnie zwiększa wagę strony.
Ilustracje zajmuje kilkadziesiąt kb? Może warto zainteresować się optymalizacją ? snitch.gif
strife
Witam,

Moim zdaniem kawał dobrej roboty, widać że w oskryptowanie włożono dużo pracy, mimo kilku błędów strona podoba mi się, aczkolwiek drobne zmiany w lay'u strony przydały by się. No i chat... trochę nie przypomina chat'a... Reszta fajna.

Pozdrawiam!
Sh4dow
W erze rozwijanych technologii mobilnych (palmtopty, telefony komorkowe, ...) standardy robia jak najbardziej duze znaczenia. Wszystkie przenosne uzadzenia, nie mowie tu o laptopach, uzywaja przegladarek xhtml. stare standardy sa kiepsko wspomagane przez co praktycznie praktycznie nie do odczytania.
Nowe standardy potrafia mocno obnizyc wage strony, ale nie trzymal bym sie tego kurczliwie. rzeczywiscie moga obnizyc wielkosc do 50%, ale to nie regula.

Strona w miare przyzwoita. Nie powala natomiast jakos na kolana.
Zycze powodzenia.
wojto
Nie wiem czego sie czepiacie tak bardzo tych kilku kilobajtow kodu.
Juz wiem, tutaj wszyscy by chcieli, aby kazda strona byla w xhtmlu 1.1 lub w strict'ie i najlepiej na divach. napewno dalo by sie zmienic troche kod i wywalic kilka tabelek, ale teraz, to za duzo pracy, aby zmieniac kilkadziesiat plikow.

Odnosnie bledow w dzialaniu, zapewna sa, wlasnie po to dalem do oceny tutaj, abyscie pomogli nam je znalezc, jak widac dyskusja poszla w inna strone sad.gif

odnosnie skryptow js wewnatrz kodu, masz racje, lepiej je dac w plikach js, przynajmniej beda w pamieci przegladarki

strone sprawdzalem na biezaco "css html validatorem" czy jak on tam sie nazywa i nie strona byla valid xhtml trans., niestety, nie mam dostepu do neta, wiec z walidatora w3c nie korzystalem
Standardy sa wazne, ale nie do przesady, strona byla sprawdzana na przegladarkach IE, FF, opera 7 i opera 8 oraz safari i na wszystkich wygladala niemal identycznie z wyjatkiem obslugi przezroczystosci przez te 2 ostatnie

adres do obrazka, rzeczywiscie jest localhost, bo zapomnialem zmienic wpis w bazie
nie dziala tez odczytywanie wiadomosci, co poprawie niedlugo.

pzdr wojto
dzieki za dosc spory odzew, jezeli jakies bledy jeszcze znalezlisci, to piszcie smialo
Seth
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%...%2Fpoflirtuj%2F

Co do samego layoutu to na pierwszy rzut oka spodobal mi sie. Ladna kolorystyka itp.
Jednak po dluzszym przyjrzeniu sie mu widze pewna niespojnosc elementow graficznych:
- "paskowane" tlo http://www.poflirtuj.pl/poflirtuj/images/bgr.jpg wg. mnei nie pasuje do reszty
- postrzepiona (?) wstawka http://www.poflirtuj.pl/poflirtuj/images/slip-bgr.gif tez nijak sie ma do calosci

Natomiast bardzo podoba mi sie przewodnia wektorowka w topie.

Ogolnie sadze, ze czegos brak temu projektowi, hmm jakiejs spojnosci...

Jak dla mnie ocena calosciowa to 7/10
wojto
Witam,
Jeszcze odnosnie optymalizacji kodu. Specjalnie dla was smile.gif usunalem wszystkie elementy strony glownej, zostawiajac tylko tagi tabelek, wynik tutaj (http://www.budowle.pl/main_php_pl.html). Plik ten zajmuje mniej niż 10 kB, zatem kod samych tabelek tyle zajmuje, wiec nie piszcie, ze kod tej strony mozna by zoptymalizowac o 50%, czy o kilkadziesiat kilobajtow.
Po zamianie tych tabelek na divy nie wiem, ile bysmy zyskali kilobajtow, ale podejrzewam, ze maksymalnie 3 kB, bo tych div'ow tez by musialo byc duzo.
Zatem zysk 3 kB przy objetosci calej podstrony wynoszacej ponad 130 kB, to nie 50% smile.gif

ps. wgraem nowa wersje serwisu (http://poflirtuj.pl/poflirtuj2/), wiec mozecie dalej pisac jakie macie uwagi i ewentualne bledy.
Jak widac kod strony jest (lub powinien byc) zgodny z xhtmlem, w poprzedniej wersji mo kolega wstawil kod tabelki jednej, wiec dlatego nie bylo valid.
serafin
Ale sie rzucili na siebie - to moze ja dorzuce swoje 3 grosze winksmiley.jpg

Standardy wymyslono po to by strony dzialaly w tak a nie inny sposob na przegladarkach z nimi zgodnymi. Duzo tabelek -> b. duzo divow? Raczej watpie bo divy mozna na wiele sposobow formatowac i uzyskac efekty podobne do zastosowania kilku tabelek.

Co to daje? Ano wieksza organizacje w kodzie. Zalozmy ze ktos potem bedzie musial dodac jakis element. Najpierw bedzie musial znalezc tabelke w ktorej jest tabelka w ktorej jest tabelka do ktorej chce cos nowego dodac. A przy divach jest wszystko wiadomo, poziomy zagniezdzen nie sa duze (tak jak w przypadku tabelek) a i kodu o wiele mniej (tak nawet o polowe).

Poza tym css i js sa czesto cachowane w przegladarce tak wiec zyskujemy kolejne kb, dorzucajac prefetch w FF (z ktorego korzysta juz ponad 10% uzytkownikow globalnie) zyskujemy kolejne kb. A im wiecej kb zyskujemy tym wiecej potrafimy obsluzyc uzytkownikow i wiecej na nich zarobic, prawda? (byc moze jest za mlody zeby to pojac (sarkazm mode on))

Co do postaw:

Sound.Dummy: tak trzymac, wyjdzie FF 4 a ty nadal bedziesz tkwil w epoce XHTML Transitonal gdy standardem bedzie XHTML 2 i CSS 3.0

Wojto: rowniez gratuluje

Przemysla: fajni pracownicy, skad sie bierze takich (podobno w PL mamy mnostwo profesjonalistow)

Wassago: tak trzymac snitch.gif

EOT
FiDO
Cytat(Przemysław @ 2005-07-27 21:21:48)
Napisałem to z grzeczności, bo 2 minuty ładowania wszystkich elementów na łączu 2mb to stanowczo za długo.

Sugeruje powylaczac p2p podczas testu albo zlozyc reklamacje do dostawcy lacza, bo te 2mb to Tobie dziala cos jak modem...
Ja obecnie siedze na 1mbps w dodatku dzielonym i php.pl wczytalo sie w calosci w kilka sekund (wyczyscilem cache przed sprawdzaniem).
wojto
@serafin, piszesz, ze kodu bedzie duzo mniej (nawet o polowe), to pokazalem, ze sam kod tabelek zajmuje mniej niz 10 kB i przechodzac na divy mozemy (nie psze, ze napewno) zyskac tylko kilka kB
poza tym to chyba wiadomo, ze js i cssy sa cachowane (przewaznie) wiec nie w tym rzecz. fakt, ze w tym skrypcie kod JS nie jest w osobnych plikach, bo tutaj dochodza rozne wersje jezykowe, kazdy komunikat w alertach js jest w wybranym przez uzytkownika jezyku, mozna by oczywiscie zrobic te pliki JS kazdy w innym jezyku i trzymac w odpowiednich folderach

piszesz dalej, ze gdy standardem bedzie xhtml2, to pisanie w transitionalu bedzie zle
z tego twojego zdania moge czesciowo wywnioskowac, ze teraz uwazasz podobnie, ze jak ktos nie napisal strony w strict'ie lub w 1.1, to jest gorszy i wogole nie jest programista, niz ten co pisal w transitional'u

dla mnie wazne jest to, ze strona jest identycznie wyswietlana we wszystkich najpopularniejszych przegladarkach

podobnie jak wassago moglbym teraz napisac, ze "cala rodzinka php.pl sie zebrala aby bronic swego", ale nie znize sie do tego poziomu

widze, ze z poczatkowego zagadnienia tematu dotyczacego oceny serwisu poflirtuj.pl doszlismy do "rozwazan" na temat przewagi strict nad transitionalem, mi to nie przeszkadza, ale jednak pracuje teraz nad tym serwisem i chcialbym poznac wasze opinie na jego temat, a nie na temat opisany na poczatku zdania

troche luzu panowie smile.gif ciekaw jestem ilu z was tworzy kod dla klientow w strict'ie i na divach? zapewne sie odezwa zaraz jakies jednastki

ps. dzieki za gratulacje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.