Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ograniczona pojemność bazy
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Ccn
Jak zrobić na WINDOWS ograniczoną pojemność mysql, np. baza może mieć max. 10MB.
A jak sie nieda, to jak to robią na linuksie ?
mhs
nadanie 10megowej qouty na dany katalog gdzie znajduje sie baza danych?
sobstel
Cytat(mhs @ 2005-07-25 07:43:17)
nadanie 10megowej qouty na dany katalog gdzie znajduje sie baza danych?

przeciez w mysqlu wszystkei bazy znajduja sie w tym samym katalogu data, wiec nadanie quoty na katalog zrobi limit 10mb dla wszystkich baz.

co do odpowiedzi na pytanie to sam jestem ciekaw, w opcjach konfiguracyjnych mysql niczego takiego nie znalazlem :-(
mhs
tak, wszystkie bazy danych faktycznie znajduja sie w katalogu data jednak kazda baza danych reprezentowana jest przez katalogu (gdzie znajduja sie wszystkie pliki *.MYD *.MYI *.rfm) wlasnie we wczesniej wspomnianym katalogu data...
Ccn
I to działa tylko no linuksie ?
mhs
Cytat(Ccn @ 2005-07-25 20:51:24)
I to działa tylko no linuksie ?

wydaje mi się że powinno działać na linuksie bez problemow, na windowsie nie wiem czy mozna zrobic takie ustawienia na katalogu a jezeli juz to pewnie na NFTS-ie

nie wiem jednak jak robia takie rzeczy administratorzy serwerow, jezeli w ogole sensowne jest zakladanie ograniczen co do wielkosci bazy danych
Ccn
ja zakladam max_*_per_hour - takie ograniczenie też jest fajne

Chociaż widziałem na NTFS coś takiego jak QUOTA KATALOGU... ale to chyba QUOTA GLOBALNA NA WSZYSTKO dla jakiegoś użytkownika komputera...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.