Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: phpAds 1.4.0
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
witkat
Witam !
Przy instalacji phpAds 1.4.0 na nowym serwerze, przy tworzerzeniu tabeli clients zapytaniem:
  1. CREATE TABLE clients (
  2. clientID mediumint(9) DEFAULT '0' NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  3. clientname varchar(255) NOT NULL,
  4. contact varchar(255),
  5. email varchar(64) NOT NULL,
  6. views mediumint(9),
  7. clicks mediumint(9),
  8. clientusername varchar(64) NOT NULL,
  9. clientpassword varchar(64) NOT NULL,
  10. expire date DEFAULT '0000-00-00',
  11. PRIMARY KEY (clientID)
  12. );


Pojawia mi się bład:
Kod
Błąd

zapytanie SQL:

CREATE TABLE clients(
clientID mediumint( 9 ) DEFAULT '0' NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
clientname varchar( 255 ) NOT NULL ,
contact varchar( 255 ) ,
email varchar( 64 ) NOT NULL ,
views mediumint( 9 ) ,
clicks mediumint( 9 ) ,
clientusername varchar( 64 ) NOT NULL ,
clientpassword varchar( 64 ) NOT NULL ,
expire date DEFAULT '0000-00-00',
PRIMARY KEY ( clientID )
)

MySQL zwrócił komunikat:
#1067 - Invalid default value for 'clientID'


I szczerze mowiąc nie wiem o co chodzi tym bardziej, że bez problemu tworze wszystkie pozostałe tabele a wszystko robie zgodnie z instrukcją autorów zawartą w pliku all.sql.

Z góry dzięki za info ?
mhs
chyba dla tego, ze klucza podstawowego nie mozna zdefiniowac wartosci domysle = 0 (jezeli w ogole jakiejkolwiek); z reszta byloby to bez sensu wiec nie ma sie co dziwic ze mysql zwraca blad
witkat
No dobrze, ale dlaczego autorzy skryptu tak napisali w instrukcji questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif

Nie robie nic wiecej jak tylko wykonuje instrukcje instalacji tego rotaora banerów questionmark.gif?
mhs
Cytat(witkat @ 2005-07-10 18:49:55)
No dobrze, ale dlaczego autorzy skryptu tak napisali w instrukcji questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif

Nie robie nic wiecej jak tylko wykonuje instrukcje instalacji tego rotaora banerów questionmark.gif?

pojecia nie mam, nie znam tego systemu, wlasciwie to pierwzy raz o nim slysze... nie wiem dla czego ktos w taki sposob postapil - byc moze czegos nie wiem, ale... trudno jest mi w tej chwili odpowiedziec na Twoje pytanie...
witkat
Tu sie znajduje instrukcja instalki :

INSTALL

a tu plik all.sql :

all.sql

questionmark.gif?

A tak na marginesie to podobno najbardziej popularny rotaor banerów wraz z cała masa opcji.
mhs
ten kod sql, ktory pokazales jest wygenerowany przez phpmyadmina - nie wiem - moze wkradl sie jakis blad przy zrzucie struktury tabeli?

u mnie na mysql'u 4.1.x wyrzuca blad o ktorym wczesniej piszesz

wg. mnie po prostu wyrzuc ta defaultowa wartosc ze struktury bazy danych i uruchom system - mysle, ze powinien dzialac prawidlowo
witkat
ludzie !
Czy ktoś już instalował phpAds questionmark.gifquestionmark.gif

Bo kurde juz sam nie wiem .....

Wywaliłem to DEFAULT '0' i co...... i sie zaistalowało ale za Chiny Ludowe i pół Ruskich nie przechodze logowania. Hasła i usera ustawiłem w confiigu.
Nie widze innego błedu tj zrobiłem wszystko jak w instrukcji poza tym, że wywaliłem DEFAULT '0' w tabeli clients questionmark.gif?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.