Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dodanie wiersza do kilku tabel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
klozz
Jak dodać wiersz do kilku tabel w MySql bo nie mam pijęcia.. Pamiętam coś ale to nie działa więc liczę na pomoc biggrin.gif
scanner
Pokaż, co pamiętasz my powiemy, co jest źle.
klozz
Pamiętam tylko tyle że mozna tworzyć jakies aliasy dla tablel w stylu :
tabela.nazwa_komorki , a le nic wiecej :? A może scanner powiedzial bys po prostu jak to zrobic :?: aaevil.gif
scanner
http://www.mysql.com/doc/en/INSERT.html - nie wyczytałem, że można w jednym zapytaniu dodac wiersz do kilku tabel na raz.
klozz
Ja kiedyś czytałem o odczytywaniu danych z kilku tabel, więc mozna raczej to zrobić. Jak coś znajdę to walnę to na forum biggrin.gif
scanner
Ty chcesz ODCZYTAĆ czy ZAPISAĆ do kilku tabel? Bo wiesz.. to taka mała różnica...
klozz
Cytat
Ty chcesz ODCZYTAĆ czy ZAPISAĆ do kilku tabel? Bo wiesz.. to taka mała różnica...

Miałem na myśli to iż jeśli się da odczytać z kilku tabel jakieś pierdoły to chyba w podobny sposób można je zapiasć laugh.gif
scanner
w MySQL nie. może w innych bazach.. No zreszta w manualu nic nie pisze - jakby pisalo, to ja osobiscie bylbym bardzo zadowolony, bo tez by mi sie to przydalo.
lolek09
Na pewno można napisać funkcję, która będzie wpisywała dane do podanych tabel jeśli zapisze się je w tablicy. W tablicy trzeba by też zapisać nazwy pól do których chcesz zapisać te same dane. Ja wpadłem na coś takiego:



[php:1:73d0c00fd4]<?php

$table[1]="pierwsza_tabela";
$table[2]="druga_tabela";
$table[3]="trzecia_tabela";

$pole[1]="pole_w_piewszej_tabeli";
$pole[2]="pole_w_drugiej_tabeli";
$pole[3]="pole_w_trzeciej_tabeli";

foreach($table, $pole)
{
mysql_connect('twójhost','ty','twojehasło');
mysql_select_db('twojabaza');

$query="INSERT INTO $table (".$pole.") VALUES ('To_co_chcesz_wprowadzić')";

$result=mysql_query($query);

if($result == 1)
echo ("Udany zapis danych do tabeli: $table , pola: $pole");
else
echo ("Nieudany zapis danych do tabeli: $table , pola: $pole");
};

?>[/php:1:73d0c00fd4]

mogą być jakieś błędy, bo pisałem na szybko, ze szkoły. biggrin.gif

?>[/php]
scanner
lolek09: to akurat nie jest problem. nbanalne i podstawowe rozwiązanie, jednak jakby to w szkole powiedzieli "Praca nie na temat".
W wątku tym chodzi o wstawienie wartości do kilku tabel JEDNYM zapytaniem.
Kod
INSERT INTO tableA, tableB (tableA.field1, tableB.field2) VALUES ('xyz', 'abc');
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.