Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Budowa pasazu handlowego...
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
m.b
Witam,
zastanawiam sie nad tym jak sa zbudowane pasaze - chodzi mi glownie o pobieranie prowizji od sklepow. Poczytalem trochu na temat SOAP i ta technologia wydaje mi sie najbardziej odpowiednia.

Nasuwa mi sie pytanie jak to jest realizowane - np. upload produktow - sklepy musza byc dostosowane tak aby przy edycji, dodawaniu, aktywacji/deaktywacji produktow wysylaly za pomoca SOAP'a info do serwera?

Co z zamowieniami? Przeciez zamowienie niekoniecznie musi byc zrealizowane, jak to jest rozwiazane? Wszystkie tego typu operacje musi obslugiwac samo oprogramowanie sklepu?

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, jak wyglada sprawa kategorii? Jesli struktura kategorii sklepu i pasazu jest rozna - jak najprosciej to usystematyzowac?

pozdrawiam
Ace
Z tego co wyczytalem np: ze specyfikacji onetu, to:

- masz z gory zdefiniowane kategorie przez Ich system, wiec odpowiednia funkcje musisz przeslac przez soap i zwroci ci liste kategorii i podkategorii. Ich struktura BARDZO zadko sie zmienia.
- tworzysz pewien schemat produktu, i przypisujesz np: cene, opis, nazwe, jednostke towaru, jakies inne atrybuty (obrazki, etc...) oraz kategoriie ktora wybrales wczesniej. (Kategorie sa bardzo szczegolowe)
- zamowienia ? Onetowi wysylasz tylko ifno o rozpoczetej transakcji (ze gosc z ich pasazu dodal sobie produkt do twojego koszyka) a w przypadku zlozenia zamowienia wysylasz info do nich ze zamowienie zostalo zlozone, oczywiscie istnieje chyba szansa na anulowanie takiego zamowienia jak np: klient nie zaplaci. Ale szczerze mowiac nie wiem jak to sie odbywa. Aktywacja i deaktywacja produktow odbywa sie przez SOAP, w koncu to edycja tylko jednego atrybutu.
ganimedes
Witam

Stoje przed podobnym problemem napisania pasażu handlowego,
tzn takiego, zeby sklepy, z ktorymi podpisze umowe mogly robic automatyczny upload swoich ofert
+ zarzadzanie reklamami produktow, ofert itp,

tak jak ma np. onet, czy wp w Polsce

Nie wiem od czego zacząć... Macie w tym jakieś doświadczenie?
Ociu
Zacznij jak od zwykłego cms'a, czyli najpierw engine i odpowiednie moduły.
Ace
raczej to spojz jak dziala np: onet i sprobuj sie wzorowac na nim, jesli nic ci do glowy nie przyjdzie... no w jaki spososb musza wstawiac te produktu tak ? w takim razie w jakis sposob musza sie komunikowac z toba tak ? najlepsze do tego jest uzycie xml'a, bo... wiele jezykow ma zaimplementowane jego uzycie... Zacznij od rozplanowania tego pasazu, a pozniej reszty tlumaczyc nie musze
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.