Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wortal.php.pl ver 2
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Wortal
itsme
dział artykuły

Witam serdecznie z opublikowaniem Wiki.php.pl i za kilka dni nowego forum zwracam się do Was o pomoc. Otóż w nowym wortalu będzie dział artykuły gdzie będą dwie podstrony:
1. wykaz artykułów
2. pokazanie artykułu
Moja prośba dotyczy punktu 2.
Jeżeli czytamy artykuł np. o OOP w php to jakie jeszcze dane chcemy zobaczyć na tej stronie. Mówiąc dane mam na myśli bloki. Zaś pod blokiem ukrywa się wykaz składający się z nagłówka i 10 pozycji.

Spis treści
Artykuły powiązane (wykaz Artów o OOP, i innych związanych z tą tematyką)
Najczęściej czytane
Sonda (z zakresu php)
Nowo dodane
Nowości
Na forum w dziale php

Teraz pytanie co jeszcze może być w dziale 2 a co w dziale 1 ?

Liczę na Wasze pomysły gdyż w duuuuużej mierze to właśnie od Was będzie zależeć jak to będzie wyglądać

Pozdrawiam
wojto
Te, co wymieniles, to dla mnie wystarcza.
Chociaz, zeby ludzie pisali czesciej artykuly, to mozecie dac jakis blok z obrazkiem autora, kilka zdan o nim i liste jego innych artykulow.
Jeszcze uwaga o artykulach powiazanych, fajnie by bylo, jakby byl podzial na artykuly w serwisie php.pl i artykuly z sieci. Oczywiscie jak juz bedzie wieksza liczba artow w php.pl, zeby ta lista byla jakos zapelniona.

Wymieniles sonde, co nie jest zwiazane z artykulami, to nie wiem, czy chcesz, abysmy pisali wszystkie bloki?
Bo chyba nie trzeba wymieniac wyszukiwarki, rozumie, ze sonda tak jak wysz. bedzie na kazdej podstronie.
Bielo
sonda to ma byc ocena artykulu?
itsme
sonda ma miec zwiazek z tematyka lecz nie ocena artu
Dravo
Trochę to wszystko zagmatwane.
Idąc od początku.

1. Wykaz

Tutaj optuję za zestawem:
Najczęściej czytane, najwyżej oceniane (o ile będzie taka możliwość).
Nowo dodane, o ile będzie to kategoria obszerna nadrzędna względem innych kategorii (np. PHP5).

Sonda będzie jedna na cały wortal, więc jest to element stały (mylę się?), tak samo jak menu, wyszukiwarka, itp. (@itsme jakbyś mógł to je wszystkie podaj, bo przecież jak narazie możemy strzelać, co jest, a czego jeszcze nie ma).

Jeśli chodzi o nowości, to może coś w rodzaju jak jest na stronie głównej Zenda? (oczywiście pomniejszone do rozmiaru bloku).

2. Pokazanie

Tutaj natomiast sprawa się ma troszkę inaczej smile.gif.
Oczywiście tableka z informacjami o autorze, ze wskazaniem na serwis Sitepoint.
Następnie arty powiązane, tak jak powiedział wojto, ocena artykułu i maly przeglad dyskusji na forum.


Podstawa to nie przesadzić z ilością, użytkownik powinnien skupić się na tekscie, a reszta ma pomagać, być z boku. (zauważamy ją kontem oka, a gdy czegoś nam trzeba, to mamy pod ręką link tongue.gif).

Jakie są wasze propozycje?

Myśl ostaniej chwili:
Jak się ma sprawa ze statystykami?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.