Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] nabialek.it.aplus.pl
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
pitbull82
Witam

Przedstawiam Wam to, nad czym pracowałem przez ostatni czas, a mianowicie moją stronę domową http://nabialek.it.aplus.pl

Strona ma zawierać informacje o mnie i w zasadzie pewnie nikogo z Was pod względem tematycznym zaciekawić nie zaciekawi winksmiley.jpg

Chciałbym prosić Was o ocenę, wszystkiego co się da winksmiley.jpg
- wygląd
- działanie (przełącznik styli, zmiana rozmiarów czcionki)

Ewentualne wszystkie inne uwagi mile widziane.

Strona na razie wyposażona jest tylko w 2 style, ale planuję za jakiś czas co najmniej kilka dodać.

Od strony technicznej, więcej informacje w dziale "Informacje o tej stronie". W każdym razie, preferencje podczas nawigacji powinny być zapamiętywane zarówno przy włączonych jak i wyłączonych cookies, z tym, że jeśli cookies są włączone, to po ponownych odwiedzinach strony, preferencje są odtwarzane.

Dodatkowo, jeśli ktoś zna rozwiązanie poprawienia wyglądu w Netscapie 7.02 oraz K-Meleonie 0.7 przy domyślnym wyglądzie strony oraz dodatkowo w Operze 6.05 (wybór języków) przy "zielonym" stylu strony, proszony o informacje smile.gif

To tyle. Pozdrawiam i proszę o oceny, uwagi, krytykę...
dasko
Strona mi się nawetpodoba(nie znam sie na designie) biggrin.gif

Ale te zmiany(czcionka, wyglad) moznaby bylo zrobic w Javascripcie, bez przeładowywania strony. W końcu to typowa DHTMLowa akcja...
Vertical
Podoba mi się pomysł z tymi przełącznikami, ale lepiej byłoby jakbyś zamiast "N", "P", "D" dał "Następny", "Poprzedni", "Standardowy" a jeśli chodzi o wygląd strony, to dałbym jakieś logo na górze.
pitbull82
Cytat(dasko @ 2005-03-28 12:19:31)
Ale te zmiany(czcionka, wyglad) moznaby bylo zrobic w Javascripcie, bez przeładowywania strony. W końcu to typowa DHTMLowa akcja...

Celowo użyłem php, aby to działało również dla osób bez JavaScriptu, chociaż początkowo też była wersja właśnie z użyciem JavaScriptu...
Cytat("Vertical")
lepiej byłoby jakbyś zamiast "N", "P", "D" dał "Następny", "Poprzedni", "Standardowy"

Być może, chociaż chciałem, żeby to było raczej w formie takich "buttonów". Możliwe, że to w ogóle zmienię, gdy będzie więcej styli i będą po prostu nazwy styli...

Dzięki za opinie i czekam na więcej smile.gif
Imperior
Ja mógłbym się przyczepić do koloru czcionek... powinny być jaśniejsze, bo na ciemnym tle niezbyt dobrze je widać.

---Edit---
Mówię oczywiście o stylu pierwszym, ten zielony jest świetny!
Podoba mi się też opcja Pełny ekran.
pitbull82
No to wprowadziłem właśnie trochę zmian (przypominam o F5 lub CTRL + F5):

- dodanie informacji, że wybieramy język (jakby ktoś się nie domyślił co znaczą PL i ENG winksmiley.jpg )
- zlikwidowanie wszystkich otwierających się linków w nowym oknie
- dodanie title w stopce do linków z walidacją
- h1 w topie
- "nazwy" list w h3 i h4
- obrazki dla buttonów (powiększanie, pomniejszanie, zmiana wyświetlania, style)
- ujednolicenie linków (top i stopka - takie same, w treści strony też podobne)
- w stylu głównym zmiana koloru linków w menu na biały (wcześniej niektórzy narzekali, że niezbyt wyraźnie widać)
- popracowanie nad kodem i wcięciami (przyjemniejsze źródło strony winksmiley.jpg )
- kilka innych mniejszych zmian

Jeśli komuś się rzucą jakieś większe błędy albo ma jeszcze coś do powiedzenia, to czekam na informacje...
Strus
Cytat(dasko @ 2005-03-28 11:19:31)
Ale te zmiany(czcionka, wyglad) moznaby bylo zrobic w Javascripcie, bez przeładowywania strony. W końcu to typowa DHTMLowa akcja...

Jeżeli da się cokolwiek zrobić bez JS to nalży tak to zrobić.


Co do strony to tak jak pisałem na forum Tworze stron WWW na mozillaPL.org strona zalicza sie do klubu stron dobrze napisanych cool.gif
czachor
Ogólnie to jestem na TAK smile.gif Podoba mi się zarówno od strony grafiki i treści. Całość niby taka standardowa, ale jednak odmienna od pozostałych stron z tej tematyki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.