Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: EE dla PHP5
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Pro > Archiwum Pro
MStaniszczak
Co tu sie rozpisywać;-)
http://www.carthag.org/about.php

Pozdrawiam
Marcin Staniszczak
ebe
no to mam zabawy na kilka dni winksmiley.jpg swoją drogą zapowiada się wyśmienicie choć nadal na etapie zarodka smile.gif
Seth
Raczej nie na etapie zarodka winksmiley.jpg System ma juz prawie 2 lata snitch.gif Chociaz od niedawna na php 5.
ebe
Racja, nie znałem tego wcześniej a zasugerowałem się php 5. A system całkiem ciekawy, pokazujący, że php jest coraz poważniejszym językiem smile.gif
dag
Od ostatniego posta minęły już przeszło 3 miesiące ;-) Jak wrażenia? Używał/używa ktoś?
Imperior
A co to tak właściwie jest, ja kiedyś (3 miesiace temu?) próbowałem z tym do ładu dojść, ale nie rozumiałem tego.
dag
HelloWorldCBM.php
  1. <?php
  2. Carthag :: package('com.solarix.eas.tests');
  3.  
  4. Carthag :: import('com.solarix.eas.EASObject');
  5.  
  6. class HelloWorldEAS extends EASObject {
  7. public function easRun() {
  8. return 'Hello world';
  9. }
  10.  
  11. public function deploy() {
  12. }
  13.  
  14. public function undeploy() {
  15. }
  16.  
  17. public function redeploy() {
  18. }
  19. }
  20. ?>


Test.php
  1. <?php
  2. Carthag :: package('com.solarix.eas.tests');
  3.  
  4. Carthag :: import('carthag.dev.unit.textui.TestRunner');
  5.  
  6. class Tests extends Object {
  7. public function main($args) {
  8. Carthag :: instance()->getClassLoader()->addClassPath(realpath('.'));
  9. Carthag :: import('com.solarix.eas.tests.EASTestSuite');
  10. TestRunner :: run(EASTestSuite :: suite());
  11. }
  12. }
  13. ?>


Są to wycinki z kilku testowych plików zawartych w dystrybucji.

Jest to EE dla php ;-) czyli jakby otoczka czystego php. Tak samo jak J2EE (choć teraz to raczej po ostatnich planach marketingowców z SUN: Java EE 5 (JEE) ). Zestaw bibliotek etc.

W pierwszym przykładzie widzimy coś ala JAVA: import( notacja kropkowa ) biggrin.gif

Hmm muszę się przyjrzeć temu bliżej aarambo.gif Najpierw muszę tylko znaleźć czas biggrin.gif Mam wakacje i teoretycznie powinienem mieć więcej czasu a tu bach....i nic z tego - ale takto jest jak się śpi do 11 Rkingsmiley.png


Znalazłem na jednym z blogów:
Cytat
I've released most of the components of php 5 iConnect architecture, based on my php 5 Carthag platform.

This architecture is similar in many ways to J2EE and offers: a platform, an enterprise application server (like EJB), a web application server (like Tomcat) and a portal server. Its runtime is based on php 5 and Apache.
hawk
Cytat(dag @ 2005-07-02 13:45:03)
Od ostatniego posta minęły już przeszło 3 miesiące ;-) Jak wrażenia? Używał/używa ktoś?

A co mi tam, właśnie wszedłem na stronę i trochę poczytałem.

Pierwsze wrażenia:
  • carthag.db: słabiutkie, kolejna biblioteka do DB robiona metodą "my też musimy mieć własną". Ludzie piszący framework pisany pod PHP5, i do tego mający "Enterprise" w nazwie, powinni zdawać sobie sprawę z istnienia np. PDO, Creole itd.
  • carthag.dev.unit: katastrofa. SimpleTest rulez.
  • carthag.logging: zrobili po prostu kopię log4php, którego osobiście nie lubię - przerost formy nad treścią i bezmyślna kalka z Javy
  • carthag.net.http: kompletne pomieszanie metod pomiędzy klasami HttpRequest i HttpResponse
  • carthag.template: dzisiaj każdy framework musi mieć coś z "template" w nazwie, ignorując te kilkaset już chyba istniejących systemów
  • carthag.webservices: Ludzie piszący poważny framework pod PHP5 powinni wiedziec, że ten język ma wbudowaną obsługę SOAP
  • carthag.xml: jak wyżej, tylko dotyczny DOM
Czy muszę dodawać, co myślę na temat używania tego smile.gif ?
sf
@hawk: moze ty ksiazke napiszesz? snitch.gif
Krolik
Jeśli oni dążą do napisania czegoś takiego jak Jboss, Weblogic lub Websphere tyle że w php, to życzę powodzenia. aaevil.gif

Po grzyba mi serwer aplikacyjny, który będzie się uruchamiał 15 minut?
Już te serwery pisane w Javie są okropnie wolne i mają okropnie duże wymagania. Zrobienie czegoś takiego w php to będzie jedna wielka katastrofa. Java jest kilka-kilkadziesiąt razy szybsza niż php.

I jakie multithreading/multiprocessing, jak php nie ma wielowątkowowści?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.