Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: ograniczona ilość wprowadzonych rekordów..
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Piotr Gorski
Witam
Wprowadzam przy pomocy skryptu php ok 3000 rekordów do bazy MySQL. Zapamiętane zostaje tylko 127.. potem nie moze wykonać zapytania... Nie mogę znaleźć odpowiedzi.. prosze o pomoc
dragossani
127 mówisz... Czyli 1 bajt? Sprawdź jaki masz typ pola które jest kluczem głównym tabeli. Nie czasami TINYINT?
Piotr Gorski
Próbowałem z INT i BIGINT ale ograniczenie jest do 894... ja potrzebuje ok 3000... Jaki typ zmiennej na to pozwoli?
Piotr Gorski
Po licznych próbach smile.gif wyszło ze to nie o to chodzi... bo:
faktycznie na poczatku ograniczał mnie tinyint klucza... ale zmieniłem na int to juz na pewno nie powinno mnie ograniczac smile.gif. Zwiekszyło sie do 894. Ustawiony mam klucz int(255)... Tylko, ze jak puszcze poraz kolejny skrypt to rekordy sie dopiszą o kolejne 894!
Słyszałem porady apropos czasu pracy skryptu (czy cos takiego)... rozumiem ze chodzi tu o set_time_limit (3600)... chyba godzinka starczy smile.gif, przy czym mój skrypt wykonuje sie ok 3 min czasem krócej.
Pomimo to nadal jednorazowo o 894... i ani rekordu wiecej sad.gif. Czy jedyną możliwością jest przeredagowanie skryptu by nie powtarzał rekordów, przez co wprowadził mi te 3000 rekordów po kilku jego uruchomieniach?
spenalzo
A rzuć kodem skryptu.
Piotr Gorski
ok wiec to jest skrypt, ktory pobiera z pliku tekstowego i wpisuje do bazy:
[php:1:40ed5dcca9]<?php
set_time_limit (3600); // to zamiescilem za rada pewnego pana z forum smile.gif

$host = "localhost";

function wprowadzenie($komorki) {
include ("polacz.php");
$zapytanie = "INSERT INTO `nowe adresy` ( `nr` , `wojewodztwo` , `miejscowosc` , `kod jednostki` , `typ jops` , `kat jobs` , `kod pocztowy` , `adres` , `osoba` , `telefon` , `fax` , `email` , `www` )
VALUES ('', '$komorki[1]', '$komorki[2]', '$komorki[3]', '$komorki[4]', '$komorki[5]', '$komorki[6]', '$komorki[7]', '$komorki[8] $komorki[9]', '$komorki[10]', '$komorki[11]', '$komorki[12]', '$komorki[13]');";
$wykonanie = mysql_query ($zapytanie, $polaczenie) or die ("Nie mozna wykonać zapytania do bazy informer");
}

$plik = fopen("C:/Documents and Settings/Piotrus/Desktop/nowe.txt", "r");
while (!( feof($plik) ) ) {
$komorki = fgetcsv ( $plik, 200, ";");
wprowadzenie ($komorki);

}

fclose ($plik);

?>[/php:1:40ed5dcca9]
Wankster
I strukture tabeli winksmiley.jpg
Piotr Gorski
hehe strukture tabeli... najszybciej zrobic zrzut smile.gif mam nadzieje ze to wystarczy:


Rany probowalem juz chyba wszystkiego...
Piotr Gorski
No cóż sprawa okazała sie banalna... po prostu dane z tabeli Excelowskiej zawierały znaki apostrofu... przez co wszystko sie pomieszało smile.gif...
Ale nie ma tego złego... dużo sie nauczyłem dzięki poszukiwaniom błędu smile.gif
Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.