Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Kompresja zdjęć
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Puchatek320
Cześć,
Czy ktoś może mi wyjaśnić w jaki sposób odbywa się kompresja zdjęcia na tej stronie "www.img2go.com" lub dowolnej innej?
Dokładnie chodzi mi o to jak mniej więcej działa procedura kompresji zdjęcia ponieważ jeśli wrzucę plik 1.20MB dostaje kopie pliku w wadze 180Kb znacie może jakieś paczki do composera z których można skorzystać lub jakieś hasło do zaczepienia tematu?

Jedyne co w tej chwili umiem zrobić to zmniejszyć rozmiar zdjęcia.... Na stronie którą wymieniłem wyżej bez zmiany rozmiarów czy "braku utraty jakości - przynajmniej ja jej nie widzę na monitorze laptopa 180p" rozumiem że jakoś strata musi być ale może ktoś podpowie jak to się robi ewentualnie czego szukać. Szczególnie że prawie każda strona internetowa używa img.
aras785
Cześć - tutaj fajna teoria: https://estartupy.pl/optymalizacja-zdjec-na...ne-internetowa/

A co samego PHPa to nawet zwykła funkcja https://www.php.net/function.imagejpeg ogarnie Ci kompresję, ważne żebyś sam znalazł idealny kompromis między jakością, a wagą zdjęcia.

Pozdrawiam
Puchatek320
Dzięki za informację świetnie wytłumaczone!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.