Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [inny]Funkcja Auth::attempt($Hashe) dla innwej tabeli niż user
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
tomi0001
Mam takie pytanie czy można jakoś skonfigurować funkcję attempt , żeby sprawdzała np pole hash, ale nie w tabeli user tylko hashes ?
Pyton_000
Ogórek
tomi0001
Cytat(Pyton_000 @ 13.08.2020, 20:21:27 ) *
Ogórek

Co ?
Tomplus
@tomi
Dostałeś odpowiedź taką jakie zadałeś pytanie.

Piszesz w temacie o frameworkach, rzucasz jaką metodą, ale ani nie podasz nazwy frameworka ani kodu, cokolwiek. Więcej szczegółów, to ogórków będzie mniej.
SmokAnalog
Chodzi o framework Laravel.

Niestety Auth::attempt() nie ma jakiegoś dodatkowego parametru, tylko na sucho sprawdza kolumny. Najprostsze wyjście to sprawdzić użytkownika samemu i zalogować go z Auth::login($user) lub Auth::loginUsingId($userId).
tomi0001
Cytat(SmokAnalog @ 14.08.2020, 11:06:56 ) *
Chodzi o framework Laravel.

Niestety Auth::attempt() nie ma jakiegoś dodatkowego parametru, tylko na sucho sprawdza kolumny. Najprostsze wyjście to sprawdzić użytkownika samemu i zalogować go z Auth::login($user) lub Auth::loginUsingId($userId).



Bo chodzi o to, że mam tabele user i w niej użytkowników i teraz moga się zalogowac w prosty sposób, ale są też lekarze, którzy przeglądają ich konta i mogą tylko wyświetlac to co oni wpisali nie edytować i do tego służy tabela hashes i w niej jest pole hash za pmoca którego można się logować. Do tej pory robiłem to na zasadzie set_cookie i nie wiem czy to jest dobrze.
nospor
zarowno user jak i lekarz powinni miec rekordy tabeli users z logowaniem. Dopero dodatkowe kolumny/tabele okreslaja czy to lekarz czy nie.
tomi0001
Cytat(nospor @ 14.08.2020, 12:31:14 ) *
zarowno user jak i lekarz powinni miec rekordy tabeli users z logowaniem. Dopero dodatkowe kolumny/tabele okreslaja czy to lekarz czy nie.

Dzieki za radę zrobiłem tak jak poleciłeś i dodatkowo w tabeli user dałęm klucz id_users do pola id

A tylko jedno takie pytanie bo w laravelu można się zalogować i mieć różne długości sejsi np jest opcja zapamiętaj mnie co trzeba ustawić w funkcji Auth::attempt lub podobnej żeby można było manipulowac opcjami zapamiętaj mnie i w zalezności od zaznaczenia tego utworzyć sesje o czasie np 2 H lub kilka lat ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.