Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [php][mysql] Ostatni wpis na danej stronie wyników?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
luis2luis
Witam.

Mam w blogu liste artykułów. Pogrupowane wg kategorii.


Potrzebuje po każdej ostatniej pozycji na stronie dodac tabelke z sumami ocen i kilkoma innymi statystykami.
Czyli jak na danej stronie mam 20 pozycji to po tej 20 pozycji wyświetlam dodatkowe <tr>...suma..</tr> z tym nie ma problemu bo mam zmienną z limitem na jednej stronie.

Jak natomiast poznać że na ostatniej stronie jest to np 12 ostatnia pozycja?

Wybieram pozycje podstawowym zapytaniem sql z limitami wyświetlanych dla każdej ze strony.
trueblue
A ma dla Ciebie jakieś znaczenie to, że na ostatniej stronie będzie tylko 12 rekordów? Wtedy nie będziesz wyświetlał podsumowania?
Jeśli ma, i nie będzie podsumowania dla liczby mniejszej niż 20, to przecież możesz policzyć ile rekordów otrzymałeś w wyniku zapytania.
luis2luis
Cytat(trueblue @ 2.03.2020, 22:25:05 ) *
A ma dla Ciebie jakieś znaczenie to, że na ostatniej stronie będzie tylko 12 rekordów? Wtedy nie będziesz wyświetlał podsumowania?
Jeśli ma, i nie będzie podsumowania dla liczby mniejszej niż 20, to przecież możesz policzyć ile rekordów otrzymałeś w wyniku zapytania.


Podsunąłeś mi pomysł. Obecnie podsumowania lecą w pętli, przy zmianie kategorii wyświetlam.
Dodam jeszcze jedno po prostu na końcu po wykonaniu pętli i to załatwi problem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.