Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL]Przechowywanie daty w bazie danych.
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Croos22
Witam.

Zastanawia mnie jaki jest najlepszy sposób na dodanie daty i godziny i w jakiej postaci trzymać to w bazie.
Wiem, że w bazie istnieją specjalne typy. Czy jest konieczne by robić to z poziomu php czy w chwili dodania rekordu w bazie automatycznie zaktualizuje aktualną datę i godzinę?
W podobny sposób jak działa AUTO INCREMENT.
nospor
Cytat
Wiem, że w bazie istnieją specjalne typy.

Wiem ze istnieja, ale nie spojrze do manuala by zobaczyc jakie maja wlasciwosci... ot logika...
Zajrzyj do manuala do tych typow. Tam masz wszystko napisane co ci potrzeba
Croos22
Rankiem umysł trzeźwiejszy. Dodawało mi do bazy rekord w postaci: 0000-00-00 00:00:00.000000.
Już poprawiłem to lecz nie do końca rozumiem na jakiej zasadzie to działa. Pole w bazie w której trzymam datę jest typu datetime, która przyjmuje maksymalnie 6 znaków.
A ja trzymam tam datę w postaci Y-m-d H:i:s co przewyższa zakres 6 znaków. Czy takie działanie jest prawidłowe?

Druga sprawa chciałem zaczerpnąć informacji czy jest realne by sformułować tak zapytanie aby automatycznie przy dodaniu rekordu zaktualizowało datę w której ta czynność się wykonuje.

@nospor
Przepraszam za błahe pytanie ale w końcu pytanie jest adekwatne do działu w, którym je zadałem. Rozumiem, że jesteś tutaj szefem ale jeśli nie miałeś ochoty pomagać to było się nie udzielać. Nie każdy jest góru php a dziecko nim stanie na nogi zaczyna raczkować.

nospor
Ale o jakim goru php ty tu mowisz? Wiesz, ze mysql my pola datowe to naprawde nie trzeba byc goru, wystarczy nie byc totalnym leniem, by zajrzec do manuala i przeczytac o tych typach.
https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/dat...time-types.html
I juz w pierwszym akapicie masz odpowiedz. 10sekund roboty... Niestety viking ciebie wyreczyl nawet z tej "pracy"

Zas co do porownania do raczkujacego dziecka to jak najbardziej sie z toba zgadzam. Dziecko zanim zacznie chodzic, wpierw raczkuje i nie prosi wszystkich by do wieku dwoch lat je nosili. Ty zas, zamiast raczkowac i nauczyc sie korzystac z manuala, stekasz jacy ci dorosli sa niedobrzy bo niechca ciebie nosic przez polowe twojego zycia tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.