Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [inne]Błędna podstrona w Prestashop: 2-strona-glowna
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Mazurek
Mam sklep na Presta. W Google Search Tools mam błąd menu nawigacyjnego. Sklep wygenerował/golgle zaindeksowało niepotrzebną podstronę www.domena.pl/2-strona-glowna . Skąd się wzięła to podstrona, jak się pozbyć tej błędnie zaindeksowanej strony?
Gitrix
Jaka to wersja presty? Skąd mamy wiedzieć gdzie masz te uszkodzone linki? Stronę pokaż
Mazurek
Wersja presty to 1.7.5.1
strona gillmarine.com.pl
Gitrix
Dlaczego uważasz, że strona 2-strona-glowna jest niepotrzebna? Masz stronę główną i po naciśnięciu przycisku "wszystkie produkty", otwiera się "2-strona-glowna" ze wszystkimi produktami.
Mazurek
Googiel wskazuje że mam tam błąd
Należy określić „name” lub „item.name”
Data pierwszego wykrycia: 18.09.2019
Stan: Błąd


W 1 artykule czytam że błąd poprawia się w pliku breadcrumbs.tpl - kojarzysz gdzie na ftp go szukać?
Gitrix
Zapewne w plikach motywu..
Mazurek
Doszedłem, że odpowiada za to plik breadrcumbs.tpl
Na https://nexis.pl/bledy-google-search-console-prestashop jest poradnik : "

Należy określić „name” lub „item.name”

Problem dotyczy nawigacji Breadcrumbs. W pliku breadcrumbs.tpl odnajdujemy link <a>. Wewnątrz tego linku znajduje się nazwa elementu nawigacji. Element ten powinien być oznaczony atrybutem itemprop=”name”. Poniżej gotowy kod:

  1. <a itemprop="item" href="{$path.url}"><span itemprop="name">{$path.title}</span></a>


Brakujące pole „item”

Podobnie jak wyżej, błąd jest związany z Breadcrumbs. W pliku breadrcumbs.tpl, w wierszu z linkiem <a>, należy dodać atrybut itemprop=”item”. Poniżej całość:

<a itemprop="item" href="{$path.url}"><span itemprop="name">{$path.title}</span></a>

Część z Was zapyta, czy to nie jest przypadkiem ten sam kod, co punkt wyżej. Owszem, jest to identyczny kod. Powieliłem go jednak, bowiem w przypadku jego zaniedbania powstają oba wyżej wymienione błędy. A w skrócie mówiąc: wstaw jeden z powyższych dwóch kodów, a rozwiążesz oba problemy związane z menu nawigacyjnym."



W moim pliku breadrcumbs.tpl w szablonie sprawdziłem mam takie ustawienia:

Kod
<nav data-depth="{$breadcrumb.count}" class="breadcrumb">
  <ol itemscope itemtype="http://schema.org/BreadcrumbList">
    {block name='breadcrumb'}
      {foreach from=$breadcrumb.links item=path name=breadcrumb}
        {block name='breadcrumb_item'}
          <li itemprop="itemListElement" itemscope itemtype="http://schema.org/ListItem">

            <a itemprop="item" href="{$path.url}"><span itemprop="name">{$path.title}</span></a>

            <meta itemprop="position" content="{$smarty.foreach.breadcrumb.iteration}">
          </li>
        {/block}
      {/foreach}
    {/block}
  </ol>
</nav>


, ale Google w panelu pokazuje że jest błąd

Należy określić „name” lub „item.name” Stan: Błąd.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.