Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Narzędzie do znajdywania reguł :nth-child poprzez klikanie
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
trueblue
Witajcie,

wrzucam link do Generatora Dzieci: https://nthchild.kawalekkodu.pl/
Jest to narzędzie umożliwiające znajdywanie CSS-owych reguł :nth-child, :nth-last-child, :first-child, :last-child poprzez wyklikanie ich na elementach. Czyli w przeciwieństwie do istniejących narzędzi do znajdywania takich reguł, nie trzeba nawet szukać odpowiednich parametrów i sprawdzać czy zostały wyselekcjonowane oczekiwane elementy.

Jest to pierwsza wersja, więc z chęcią wysłucham opinii, sugestii, uwag.
Tomplus
Nazwa po polsku brzmi dziwnie biggrin.gif

Powiem szczerze że jest bardzo użyteczne narzędzie. Sądzę że skorzystam z niego wiele razy.
Na tą chwilę jedynej rzeczy jakiej mi brakuje to resetu, oczyszczenie zaznaczonych pól.
trueblue
Ooo, fajnie!
I fajnie, że Ci się chciało potestować.

Reset zapisuję na listę zmian. Nazwa pewnie zostanie smile.gif

Dziękuję.
nospor
Co jak co ale komentarze na stronie najlepsze biggrin.gif
Pyton_000
O... Janina z Ełku się wypowiedziała biggrin.gif Chyba zweryfikuję prawdziwość biggrin.gif
nospor
@Pyton ja wiedzialem ze Elk za duzy nie jest, ale zeby tam tylko jedna Janina mieszkala.... wink.gif
Comandeer
Jak się odznaczy wszystkie elementy i chce wygenerować wyniki, to przyciemnia całą stronę.

Da się wygenerować regułę dla pierwszego elementu, ale już dla ostatniego nie bardzo – pewnie dlatego, że go nie ma wink.gif

Fajnie byłoby też poprawić nieco nawigację klawiaturą, bo co prawda wszystkie elementy interaktywne są "klikalne" przy pomocy spacji/entera, ale za to nie widać, gdzie znajduje się focus.

Jeśli chodzi o listę wyników, to jakoś zaznaczyłbym, że można sobie włączyć kolorki, klikając na regułę. Tę funkcję odkryłem przez zupełny przypadek. No i poprawiłbym nieco same kolory, bo czerwony i pomarańczowy dla mnie są de facto nierozróżnialne.
trueblue
Dziękuję za testy.

Cytat(Comandeer @ 25.10.2019, 00:43:58 ) *
Da się wygenerować regułę dla pierwszego elementu, ale już dla ostatniego nie bardzo – pewnie dlatego, że go nie ma wink.gif

Założenie jest takie, że ciąg elementów jest nieskończony, ale przy odwróceniu kolejności ostatni staje się klikalny. Miałeś na myśli ostatni element w przypadku kolejności rosnącej, którego właśnie nie ma, czy coś innego?

Cytat(Comandeer @ 25.10.2019, 00:43:58 ) *
Jeśli chodzi o listę wyników, to jakoś zaznaczyłbym, że można sobie włączyć kolorki, klikając na regułę. Tę funkcję odkryłem przez zupełny przypadek.

Ta możliwość jest opisana w punkcie 4. Rozwinę ją.
Comandeer
Cytat
Założenie jest takie, że ciąg elementów jest nieskończony, ale przy odwróceniu kolejności ostatni staje się klikalny. Miałeś na myśli ostatni element w przypadku kolejności rosnącej, którego właśnie nie ma, czy coś innego?


Wgl go nie ma. Po odwróceniu sortowania pierwszy jest element "...", który dalej nie jest klikalny. Natomiast element "20" generuje :nth-last-child(20), co nie jest właściwą regułką dla ostatniego elementu.

Cytat
Ta możliwość jest opisana w punkcie 4.


Tam jest też opisane, co dokładnie jest na liście wyników. Raczej wyciągnąłbym opis obsługi klikania do oddzielnego punktu.
trueblue
Cytat(Comandeer @ 26.10.2019, 16:26:39 ) *
Wgl go nie ma. Po odwróceniu sortowania pierwszy jest element "...", który dalej nie jest klikalny. Natomiast element "20" generuje :nth-last-child(20), co nie jest właściwą regułką dla ostatniego elementu.

Koniec zaczyna się z prawej, od jedynki. W tym przypadku nie mamy więc początku.
Klikając na 1 otrzymujesz oczekiwaną regułę. Na 20-stce też jest prawidłowa - jest on 20-stym elementem od końca.
Nie widzę tu nieprawidłowego zachowania.

Cytat(Comandeer @ 26.10.2019, 16:26:39 ) *
Tam jest też opisane, co dokładnie jest na liście wyników. Raczej wyciągnąłbym opis obsługi klikania do oddzielnego punktu.

No właśnie, a na liście wyników są te elementy klikalne. Ale tak jak pisałem, zmienię.
Comandeer
Heh, epic fail biggrin.gif Fakt, po odwróceniu odwróci się też koniec…
trueblue
Jest kolejna wersja.
Posiada możliwość wyczyszczenia zaznaczonych elementów oraz wyniku, przycisk szukania nie jest dostępny przy braku jakiegokolwiek zaznaczonego elementu, a punkt 4 został rozbity na 2 odrębne.

Zapraszam do użytkowania!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.