Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: MS Access - lista rozwijana z wartościami nie użytymi wcześniej
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
Suhar87
Witam,

tworzę prosty mechanizm w Access do inwentaryzacji. Kilka tabel (Użytkownicy, Komputery, Klucze Office itd.) z jedną tabelę Główną. W tabeli Głównej kolumny są listami rozwijanymi zasilonymi rekordami z tych tabel. W nich wartości są unikatowe i każdy rekord oznacza jego fizyczny odpowiednik.
Problem polega na tym, że wprowadzając dane do tabeli Głównej, nie potrafię ograniczyć list rozwijanych do rekordów, które nie były użyte wcześniej. Udało mi się zablokować możliwość wybrania dwa razy tego samego rekordu.
Niestety, problem jest w tym, że gdy posiadamy 200 kluczy Office w tym tylko np. 3 są wolne, to przy dodawaniu kolejnego rekordu trzeba metodą prób i błędów szukać klucza wolnego.
Chciałbym żeby w takim wypadku, przy rozwijaniu listy z kluczami pojawiły się tylko te 3 wolne.
Szukałem pomocy wszędzie ale niestety nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Czy rozwiązaniem jest dodanie w tabelach dodatkowej kolumny "Użyty" -> TAK / NIE, i ustawianie tej wartości przy wybieraniu danego rekordu a następnie filtrowanie listy po tej kolumnie?
Może Access posiada gotowy mechanizm z którego nie potrafę skorzystać?

Z góry dziękuję za pomoc
trueblue
A nie było tam czasem możliwości zasilania list z kwerend, a nie bezpośrednio z tabel?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.