Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Java][PHP][HTML] Przesyłanie pliku na stronę internetową bez logowania?
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
dg193
Chciałbym zapytać, czy możliwe jest przesłanie pliku, obrazu lub tekstu na stronę internetową w portalu, np. sites.google.com bez logowania?
Wyobrażam sobie w ten sposób: wpisz kod na stronę i zapisz go na mojej stronie sites.google.com. Po wejściu na taką stronę pojawi się ekran z prośbą o hasło (ale nie hasło do zalogowania się na moje konto). Po wprowadzeniu hasła będziesz mógł załadować na przykład obraz, który zostanie natychmiast opublikowany lub plik, który zostanie zapisany na dysku google.

Chodzi mi o to abym mógł coś załadować na dysk Google lub na moją stronę internetową którą udostępnia google, na przykład zdjęcia tekst pliki bez konieczności logowania się.

Miałoby to być publikowane na mojej stronie, na przykład chcę przesłać zdjęcie na moją stronę. Wchodzę na stronę internetową Google i pojawia się prośba o podanie hasła (ale nie jest to hasło do logowania się tylko hasło do wejścia na stronę) ja wpisuję to hasło wówczas pojawia się ekran z pytaniem co chcę przesłać zdjęcie tekst czy jakiś plik.

Ja wybieram na przykład zdjęcie i pojawia się ramka Windows wyborem pliku z komputera. Ja to przesyłam i jest to automatycznie publikowane na mojej stronie internetowej w kolejności

Chciałbym żeby był to jakiś skrypt do witryny Google którą już mam założoną.
Czy jest to możliwe?
markonix
Google Drive (dysk Google) posiada API za pomocą którego możesz wgrywać pliki dowolną metodą, także tworząc własny skrypt na swojej stronie i tak to tam zrobisz to jest to nieistotne.
Samej usługi Google Sites nie znam, mówię w kontekście normalnej strony www.
dg193
Chciałbym zapytać jeszcze czy za przesyłanie plików na Google Drive używając Google API muszę coś płacić (nawet jeśli mieszczę się dozwolonym limicie transferu danych)?
markonix
Raczej nie, robiłem taki skrypt i do dzisiaj działa.
dg193
A czy zna ktoś jakiś dodatek do Gmail który automatycznie zapisywałby załączniki przesłane w e-mailu na dysku Google Drive
(lub całe e-maile)?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.