Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP] Wydobycie czystego tekstu
Forum PHP.pl > Forum > PHP
luis2luis
Witam.

Szykuje mechanizm odbierający emaile.

Chciałem zrobić podobnie jak gmail, żeby był widoczny temat i zaraz później częśc treści emaila tak jak to właśnie ma klient poczty Gmail.

Jak zrobić, żeby wy świetlić tylko kilka pierwszych zdań emaila a nie meta tagi + kod html.
vokiel
Pobierz sobie maila IMAPem i potem treść przez https://www.php.net/manual/en/function.imap-body.php i ucinasz do długości jaka Cię interesuje.
Tomplus
"Wydobycie czystego kodu"
Całkowicie co innego zrozumiałem.
luis2luis
Cytat(vokiel @ 22.05.2019, 18:43:47 ) *
Pobierz sobie maila IMAPem i potem treść przez https://www.php.net/manual/en/function.imap-body.php i ucinasz do długości jaka Cię interesuje.

Ok sprawdzę wieczorem, czy jednak będzie tam czysty tekst?

Zastanawiam się, czy jak dam w pętli ten mechanizm na liście 50 emaili, czy będzie to optymalne rozwiązanie.

Cytat(Tomplus @ 23.05.2019, 08:32:13 ) *
"Wydobycie czystego kodu"
Całkowicie co innego zrozumiałem.

Pomyłka smile.gif
nospor
Cytat
czy jednak będzie tam czysty kod?
A zes sie uczepil tego "czystego" kodu... Zacznij w koncu uzywac poprawnych sformulowan jak: tresc wiadomosci. Tak, mozna dobrac sie bez problemu do tresci wiadomosci. No chyba ze ktos w tresci wiadomosci wstawil ci HTML z tagami no to wowczas to jest twoja tresc wiadoomosci.
luis2luis
Cytat(nospor @ 23.05.2019, 11:28:04 ) *
A zes sie uczepil tego "czystego" kodu... Zacznij w koncu uzywac poprawnych sformulowan jak: tresc wiadomosci. Tak, mozna dobrac sie bez problemu do tresci wiadomosci. No chyba ze ktos w tresci wiadomosci wstawil ci HTML z tagami no to wowczas to jest twoja tresc wiadoomosci.


Przepraszam, zmieniłem na "tekst". Dzisiaj zakręcony jestem, mocno stresujący dzień.
nospor
Bardziej chodzilo o slowo CZYSTY. Po to wlasnie to te slowo w poprzedniej wiadomosci wzialem w cudzyslow.

Z tego co tu widac to chcesz pobrac tresc emaila bez dodatkowy naglowkow emaila. Tak, mozna to zrobic bez problemu. I to jest wlasnie tresc wiadomosci a nie czysty kod/tekst.
Tomplus
Żebyś zrozumiał dlaczego się czepiam... czysty kod dla programistów to sposób pisania i utrzymania kodu, a nie surowa treść emaila.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.