Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [JavaScript]sprawdzenie ciasteczek
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Ruch Radzionków
witam mam pytanie chcę sprawdzać w czasie rzeczywistym czy osoba jest zalogowana czy nie. chodzi mi o to że jak ktoś w 1 karcie w przeglądarce się zaloguje to jak przejdzie do drugiej karty automatycznie też się zaloguje. użyłem takiego kodu jquery ale niestety nie działa
  1. <script type="text/javascript">
  2. //sprawdzenia czy osoba jest zalogowana
  3. $(document).ready(function(){
  4. var sesjaczyistnieje = Cookies.get('zalogowany');
  5. alert(sesjaczyistnieje);
  6. if (sesjaczyistnieje == 'tak')
  7. {
  8. location.reload();
  9. }
  10. });

nospor
$(document).ready(function(){ odpala sie po zaladowaniu strony a nie po ponownym wejsciu na karte
emillo91
Jeżeli jest tak jak pisze nospor to musiałbyś utworzyć interwał. Ewentualnie sprawdzać czy karta jest aktywna. Ten link może coś Tobie pomoże. Nie testowałem więc nie potwierdzam, że ten sposób działa.
denis95x
A nie prościej byłoby ci to zrobić na sesjach w PHP ?

Tworzysz sesję w PHP
  1. $_SESSION['user_log'] = 'login_usera';


a sprawdzasz sesję poprzez:

  1. if (isset($_SESSION['user_log'])) {
  2. echo'user jest zalogowany';
  3. }


Wydaje mi się, że jest to PLUS że sesja trwa do jej zakończenia i nie trzeba w każdej karcie ustawiać ciastka smile.gif

btw. pamiętaj na początku pliku PHP o session_start();
nospor
@denis95x a teraz przeczytaj jeszcze raz temat, tym razem ze zrozumieniem wink.gif
denis95x
@nospor - dzięki, faktycznie:D

I tak bym to rozwiązał inaczej smile.gif

Proponowałbym zrobić w bazie danych kolumnę np: ost_view - gdzie będziesz zapisywał datę.
UPDATE daty wykonuj zapytaniem po każdym uruchomieniu strony.

Kolejno napisać skrypt, który sprawdzi czy user był aktywny (np.) w ciągu ostatnich 5-10 minut - i masz info smile.gif
nospor
Wydaje mi sie,ze nadal nie zrozumiales wink.gif
Chodzi o to, ze jak masz strone w dwoch zakladkach i w jednej w nich sie zalogujesz, to automatycznie w drugiej ma cie zalogowac gdy na nia (zakladke) ponownie wejdziesz
denis95x
aaaaa - bez odświeżenia smile.gif

Dobra teraz kumam smile.gif

no to faktycznie pozostaje JS i interwał
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.