Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: pobieranie ilosciu udostepnien strony z facebooka
Forum PHP.pl > Forum > PHP
nexxx
Witam, mam problem z pobraniem ilości share count z facebooka do tej pory robiłem to przez graph, ale coś przestało śmigać.

Zawsze po wejściu na np: https://graph.facebook.com/https://demotywa...ostu-chce-pomoc

wyświetlała się tam też ilość share count co później pobierałem przez php. jak aktualnie dostać się do ilości udostępnien?

up

nikt nie wie?
nexxx
Działa na wordpressie, a jak to przerobić na php bez wordpressowych funkcji?

tak wygląda moja funkcja która w wodpressie to pobiera.
  1.  
  2. function wp_get_shares( $post_id ) {
  3. $cache_key = 'misha_share' . $post_id;
  4. $access_token = 'apid|sekret';
  5. $count = get_transient( $cache_key ); // try to get value from Wordpress cache
  6.  
  7. // if no value in the cache
  8.  
  9. return $count;
  10. }
  11.  
  12. echo wp_get_shares( 134 )
  13.  


Dizała to tylko z wodrpessowymi wpisami po id. chciałbym to przerobić tak żeby do fukcji wp_get_shares dostarczać bezpośredni link
i nijak nie potrafie tego wrzucić do czystego index.php zeby działało. Tej funkcji get_transient musiałbym sie pozbyć, ale nie wiem jak to zastąpić. Prosze o pomoc

jak robie drugim sposobem z cURL to cała strona się rozjeżdża i nie działa.
nospor
Cytat
jak robie drugim sposobem z cURL to cała strona się rozjeżdża i nie działa.
Pewnie leci jakis blad. Przejrzyj zrodlo strony jakie zostalow wygenerowane I/LUB przejrzyj logi php
nexxx
Dziekuję Panowie za zainteresowanie smile.gif

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function curl_init()

taki błąd leci, doinstalowałem curl przez sudo apt install curl i dalej taki błąd
nospor
sudo apt install curl zainstaluje ci curl na serwerze. Ty masz dodac curl do php
nexxx
Nakierowałbyś jak to zrobić? Widzę, że w internecie większość poradników to tylko instalacja na serwerze.

Edit dla potomnych

  1. sudo apt-get install php7.2-curl
viking
W zależności od wersji php coś w stylu php7-curl. To są podstawy Twojego os.
nexxx
Działa Panowie! dzięki!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.