Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: siec affilacyjna
Forum PHP.pl > Forum > PHP
minister1234
Witam serdecznie programistow.

Dręczy mnie pewna myśl, chciałbym na inżynierkę napisać mała sięć affialcyjną. No i mam jeden problem, prosiłbym o wyjaśnienie tego.

Otóż mamy 2 serwisy. Pierwszym serwisem jest jakas siec affilacyjna od ktorej biorę programy partnerskie. Drugim serwisem jest moja sieć affilacyjna. Ja jako właściciel mojego serwisu affilacyjnego otrzymuje specjalny link od SERWISU nr. 1 i TERAZ KLUCZOWE PYTANIE, jak to zrobic (PHP?) żeby ten jeden link rozdzielić na np. 10 userów i aby każdy z nich miał unikalny link. Co lepsze... jak np. user 1 dostanie 5 wykonanych akcji (leadow), user 2 np. 3 wykonane akcje (leady) to jak to zrobić żeby właśnie te 3 leady przypisane zostaly odpowiedniemu userowi aby odpowiedni user otrzymał odpowiednie wynagrodzenie ?

Czy może jakiś przykład, sposób lub wyjasnienie teoretyczne można prosić?

Dziękuję z góry za pomoc i zapraszam do dyskusji!!!
markonix
To zależy od konkretnej sieci i ich specyfikacji, zwykle można przekazywać do nich swoje identyfikatory.
minister1234
No np. sieć affilacyjna udostępnia API
markonix
To dobrze.
Pyton_000
Każdemu użykownikowi generujesz unikalny link i on musi się nim posługiwać. Potem jak coś wpadnie z tego linu to zaliczasz jemu. Zasada jesat taka że ten wygenerowany link musi przechodzić przez twój serwis a potem ty robisz redirect gdzie tam sobie user chaciał. To tak ogólnie i jedna z metod.
markonix
Rozpisałeś się bardziej ode mnie ale zarazem mnie przemyślanie.
Brakuje tu najważniejszego - skąd wiesz, że "coś wpadło" skoro po stronie Twojej aplikacji masz tylko informacje o tym, że user X kliknął w link i został przekierowany do docelowej strony. Przecież tu nie ma żadnej informacji zwrotnej.
Najważniejsze jest powiązanie leada z użytkownika i to można bez problemu osiągnąć parametrami w docelowej sieci, nie trzeba nawet tworzyć struktury u siebie jeżeli nie potrzebujemy maskować linków pod przekierowaniem.
Potem ewentualne statystyki to kwestia pobrania liczb z API.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.