Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [SQL]Sortowanie wyników w zapytaniu
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
trifek
Witam serdecznie.
Mam takie zapytanie:
  1. SELECT A.*, B.surname, B.name , C.url_address, (SELECT CONCAT(file_path, '/', file_name) AS image FROM psUploadedFiles B WHERE enum = 3 AND category = A.id_user ORDER BY number ASC LIMIT 1) AS image2 , (SELECT CONCAT(file_path, '/', file_name) AS image FROM psUploadedFiles B WHERE enum = 3 AND category = A.post_id ORDER BY number ASC LIMIT 1) AS image FROM psPosts A LEFT JOIN psUserDetails B ON B.id_user = A.id_user LEFT JOIN psUser C ON C.id_user = A.id_user WHERE A.enable = '1' AND ( A.id_user=21 OR ( A.id_user = '7' OR A.id_user = '1' OR A.id_user = '5' ) ) ORDER BY date DESC LIMIT 0 , 25 ;



W tabeli psPosts mam kolumnę subscriptions_date (zawierającą datę w formacie yyyy-mm-dd).
subscriptions_date - data do kiedy post będzie promowany.
W jaki sposób mogę posortować wyniki w taki sposób, ażeby na górze były posty zawierające subscriptions_date aktualną lub przyszłą datę (czyli promowane), a pod spodem pozostałe posty?
trueblue
  1. ORDER BY subscriptions_date>=CURDATE() DESC, subscriptions_date DESC
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.