Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [inne] Darmowe certyfikaty SSL
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Malinaa
Dzień dobry,
w pasku przeglądarki wyświetla mi się strona Niezabezpieczona i chciałbym z tym coś zrobić.
Dla bloga, gdzie certyfikat jest potrzebny w zasadzie tylko po to, aby nie wyświetlał się komunikat o niezabezpieczeniu
płacenie po 100 zł za certyfikat to przesada (Google Chrome rządzi i mam za to płacić... No).

Widzę coś takiego jak Let's Encrypt i letsencrypt.org

O co tutaj chodzi, jak zainstalować taki certyfikat dla strony na serwerze?

Jeśli dobrze myślę takie rozwiązanie byłoby najlepsze dla mojego bloga
i z tego co znajduję na serwerze atthost.pl dają takie do konta, więc chyba myślą podobnie?

Są inne warte zainteresowania strony z darmowymi certyfikatami?
Jakie rozwiązanie można tu zastosować?

Prośba o info.
Pyton_000
Lets encrypt jest doby i starczy Ci w zupełności. Jeśłi twój hosting pozwala na dodanie takiego do domeny to spoko. W przeciwnym przypadku musisz ręcznie
Tomplus
Atthost w panelu admina ma opcję dodania bez żadnego problemu certyfikatu Let's Encrypt.

Obecnie LE jest najlepiej wspieranym darmowym certyfikatem . Polecanym przez duże firmy m.in. Mozilla Foundation.
Malinaa
Poczytałem, następnie poszukałem na serwerze i okazało się, że nie tylko w Atthost nie ma problemu,
ale w LH wystarczyło włączyć certyfikat Let's Encrypt, a odnawianie jest automatyczne co 3 miesiące, więc hosting ma moc i kłopot z głowy.
Dzięki za info.

A propos odnośnie najlepszych, który nie drogi hosting bez limitu, powierzchnia 10 GB powinna wystarczyć jest obecnie najlepszy po Symfony?
Pyton_000
https://www.mydevil.net/oferta.html
trzczy
Na linuksowych serwerach polecam zainstalować certbot. On robi wszystko za ciebie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.