Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SESJA problem
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
diamondking
Hej, jak nie używałem PDO to wszystko mi działało teraz niestety nie wiem gdzie jest problem.
Podczas logowania dodaję sesję np:

  1. $_SESSION['login'] = "ABCDEF";


Po poprawnym zalogowaniu przekierowuję na stronę start.php.
Mam na niej zaincludowany plik user.class.php

  1. class user {
  2.  
  3. public function isLogged () {
  4. if (empty($_SESSION['login'])) {
  5. return false;
  6. }
  7. }
  8. }


w pliku start.php na górze mam:

  1. <?php
  2. require 'include/config.php';
  3. require_once 'include/user.class.php';
  4. if (!user::isLogged()) {
  5. header("Location: index.php");
  6. }
  7.  
  8. ?>


i mimo że jest sesja to i tak przekierowuje mnie na index.php sad.gif
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

nospor
I oczywiscie to wszystko wina PDO mimo, ze w kodzie co tu pokazales ani razu nie pojawilo sie PDO...

przenosze na przedszkole, a ty przeczytaj znajdujacy sie tam przypiety temat "Jak poprawnie zadac pytanie"
diamondking
Nie twierdzę, że to PDO tylko wcześniej mi wszystko działało a teraz walczę z tym od kilku godzin, szukałem na google i niestety nie umiem sobie z tym poradzić.
Wydaje mi się, że po to powstało to forum by sobie pomagać a nie komuś ubliżać, przenoś temat gdzie uważasz za stosowne bo to Twoja rola jednak jak nie chcesz pomóc to powstrzymaj się od swoich komentarzy. Nie każdy jest mistrzem PHP - są osoby jak ja, które się uczą i liczą na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów smile.gif
nospor
1) Nikt ci tutaj nie ubliza
2) Przenioslem temat nie dlatego by ci ublizyc tylko dlatego ze jak sam napisales dopiero sie uczysz, malo co ogarniasz i dzial Przedszkole jest wlasnie dla takich osob
3) Wyraznie napisalem, bys zastosowal sie do przypetego tematu z tego dzialu. Jesli tego nie zrobisz temat zostanie zamkniety i to bedzie twoja wina a nie kolejna proba ublizania ci.

No i 4) Skoro czegos nie twierdzisz, to nie wspominaj o tym, bo wspominajac o tym, jednak sugerujesz ze to przez to cos. Rownie dobrze mogles napisac: dopoki nie padalo, to wszystko mi dzialalo....
viking
Na początek zacznij od tego że isLogged nie jest metodą statyczną a właśnie w ten sposób się do niej odnosisz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.