Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Edytor MarkDown - offlinowy, lekki
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
trzczy
Możecie polecić jakiś jakiś lekki offlinowy edytor MD (MarkDown)? PhpStorm za długo się otwiera.
Z góry dziękuję
vokiel
Jest sporo aplikacji do notatek/snippetów, które mają wbudowany taki edytor. Co prawda większość, które widziałem ostatnio to były napisane w Elektronie https://electronjs.org/apps, ale za to są multiplatformowe.

trzczy
Z Elektrona spróbowałem Yosoro. Całkiem fajny, ale nie ma czegoś takiego jak ctrl+f. Podobnie edytor linuksowy Remarkable. Nie mają też podkreślania błędów ortograficznych. Zainstalowałem w końcu Brackets z rozszerzeniem Markdown preview
batman
Sprawdź MacDown. Sporadycznie z niego korzystam, ale nie pamiętam abym narzekał na jakieś braki.
trzczy
MacDown jest niestety tylko na maka. Natomiast znalazłem ciekawy edytor Typora. Nie ma odrębnego okna podglądu! i to jest wielki plus, bo nie skaczesz oczami pomiędzy oknami i nie szukasz tekstu. Wszystko zamienia się na na widok w czasie rzeczywistym. Piszesz jakby w widoku.

Niedosyt to wciąż spell checker. Zainstalowałem owszem takie rozszerzenie do Brackets, ale podkreśla pełno "normalnych" słów: webroot, blog, www wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.