Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Serwis do obsługi API - logika
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Object-oriented programming
duch4ever
Witam, mam aplikację w symfony która łączy się za api. Żeby wyciąć logikę z kontrolera chcę utworzyć serwis który zajmie się wysyłaniem zapytań do api. Np. wystawienie ofert do serwisu aukcyjnego, i tu pytanie jakie argumenty klasa powinna przyjmować?

 1.  
 2. class OfferService
 3. {
 4. private $apiClient;
 5.  
 6. public function __construct($apiClient)
 7. {
 8. ///
 9. }
 10.  
 11. public function createOffer($data)
 12. {
 13. $apiClient->sendReq('/newOffer' .... , $data)
 14.  
 15. // dalsza logika, jest jej sporo, stworzenie oferty to kilka zależnych requestów
 16. }
 17. }
 18.  


I tu pytanie czy to jest poprawne i zgodne ze sztuką? Czy serwis powinien trzymać klienta api? Może macie jakieś dobre przykłady?
markuz
Zgodnie z DI klasa powinna otrzymać w konstruktorze wszystkie zależności (albo w seterach opcjonalne). Więc tak, jeżeli Twój serwis wymaga apiClient to jak najbardziej przekazanie go w ten sposób jest zgodne ze sztuką.
duch4ever
Dzięki, mam dodatkowe pytanie, jak obsługiwać błędy w takim przypadku?

Np. metoda createOffer powinna zwracać true/false, response z api czy możne exception jeśli coś jest nie tak a true jeśli zapytanie się powiodło?
markonix
Wg mnie Exception jest lepszy bo możesz wyrzucić konkretny problem (jeżeli API go zwraca), natomiast false dużo Ci nie powie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.