Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [inne][XML][PHP]Obróbka JSON'a - jak ułatwić sobie prace?
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
phpamator
Witajcie,

Ebay api to spory problem dla amatora jak ja, dobrać się do tego ... ale jakoś poradziłem.
W odpowiedzi na request dostaję XML który konwertuję do JSON'a a potem do array i myślę jak najprościej wyciągnąć wszystkie interesujące mnie informacje. Na początek bez selekcjonowania określonych poprostu wszystko jak leci.
I to pytanie, jak zabieracie się do takiego zadania?
Wymyśliłem sobie, jako, że na końcu dostaję array w którym mam całe stado kolejnych array'ów i arrayów w arrayach ....
otóż wpuszczam array w loopa i sprawdzam gettype(), jeśli w odpowiedzi dostaję że array wrzucam w kolejny loop a jesli inny typ wyświetlam "i tak do wyczerpania zasobów".

Jak powinienem się za to zabrać żeby nie spędzić roku na pisaniu programu który będzie w stanie wybrać określone dane i w chwili gdy cokolwiek się zmieni w strukturze danych będzie nadawał się .... do kosza ?
Ponieważ po to wymyślono JSON'a jak sądzę, żeby tego rodzaju zabawę właśnie uproscić i przyspieszyć .... czy się mylę ?

Pozdrawiam
amatorszczyk
markuz
https://github.com/davidtsadler/ebay-sdk-php
phpamator
Dzięki Markuz, żeby było śmieszniej to już kiedyś psotkałem to SDK, ale jakoś nie wpadłem, żeby go użyć.
Masz jakieś doświadczenie z tym i mógłbyś się podzielić spostrzeżeniami?
markuz
Nie mam, ale czytając Twój post miałem wrażenie, że chcesz coś wynaleźć na nowo wink.gif
phpamator
No i w sumie się nie pomyliłeś tongue.gif
Już prawie wynalazłem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.