Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [phalcon][xampp][win10] jak zainstalować
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > Apache
siutek
Witam,
chciałem rozpocząć swoją przygodę z frameworkiem phalcon. Z racji, że na co dzień zajmuję się zawodowo zarówno tworzeniem stron jak i projektowaniem grafik jestem skazany na windows 10, z resztą odkąd pamiętam siedziałem na windzie i dobrze mi z nią smile.gif Naczytałem się sporo o phalconie i postanowiłem pójść w tym kierunku.

Chciałem zainstalować więc tego frameworka na swoim komputerze z pakietem XAMPP. I teraz tak:
- mam procesor 64 bitowy
- jednak XAMPP był w wersji 32bit - na stronie nie było instalatora dla windowsa z wersją 64bit

Ściągnąłem rozszerzenie phalcona w formacie pliku .dll w wersji 64 bitowej, tak jak mam procesor, wpisałem linijkę extension=php_phalcon.dll w php.ini, zresetowałem apache'a... i nic. w phpinfo() nie ma ani słowa o phalconie.
No to pomyślałem, że jednak powinienem pobrać dll w wersji 32 bit, tak jak jest sam XAMPP, podmieniłem pliki zresetowałem apache'a a w efekcie tego trzymałem komunikat: Nie znaleziono punktu wejścia procedury zend_ce_countable w bibliotece C:\xampp\php\ext\php_phalcon.dll

extension_dir jest na bank tym samym katalogiem do którego wrzucam biblioteki dll.

nie wiem gdzie może leżeć problem. Wiem, że winda to nie najlepsze środowisko odo takich zabaw, ale tak jak mówilem wcześniej, zmiana na linuksa nie wchodzi w grę.
Pilsener
Hej,

Cytat
odkąd pamiętam siedziałem na windzie i dobrze mi z nią
- no to powinieneś od dawna wiedzieć, jak się dociąga biblioteki.

Musisz odpalić phpinfo i odczytać takie rzeczy jak:
- wersja PHP
- wersja kompilacji
- thread safe
- architektura

Potem pobrać odpowiedni dll:
https://github.com/phalcon/cphalcon/releases/tag/v3.3.2
siutek
problem rozwiązany, winowajcą - jak zwykle - było moje gapiostwo.
o ile pobrałem właściwą wersję phalcona dla architektury 64bit - ale nie działała, bo powinienem pobrać wersję x86. no i pobrałem. tylko, że nie tą wersję php co trzeba, zgapiłem się o jeden mały numerek. ściągnąłem v7.2.0 a powinienem 7.1.0

temat do zamknięcia, dzięki za pomoc smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.