Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: PHPStorm 2018 + Docker + PHPUnit
Forum PHP.pl > Inne > Komputery i oprogramowanie
Pyton_000
Siemka.

Czy ktoś ogarnąć integrację? Wiem że jest ale ona chyba dość mocno kuleje a przynajmniej nie działa tak jakbym tego chciał.

Chodzi o to że mam odpalony serwis przez `docker-compose up -d` i chciałbym wew. kontenera `app` odpalić phpunit który tam jest.

Problem polega na tym że PHPStorm odpala sam z siebie composer up i startuje nowe kontenery zamiast podpiąć się do tego co już jest.

Czy ktoś to ogarnął?
mrc
W konfiguracji interpretera dockerowego wrzuć, by kontener tworzył się w tej samej sieci dockerowej, co Twoje kontenery z docker-compose up -d.
Pyton_000
Możesz nakierować? bo generalnie chciałem dodać opcje do startu kontenerów ale nigdzie nie ma tego.
No i u mnie może być problemem że podczas startu composa jest nadawany project name inny niż defaultowo (w sumie nie wiem czy to ma tu znaczenie)

No i całość stoi na Maku biggrin.gif
mrc
Settings > Languages & Frameworks > PHP > PHPUnit

Tam dodajesz sobie interpreter zdalny połączony z dockerem.

Przy polu Docker container masz trzy kropki. Klikasz, i w network mode wpisujesz nazwę sieci, którą masz pomiędzy kontenerami. U mnie to jest docker_default.

Nazwę sieci możesz sprawdzić przez `docker network ls`
Pyton_000
Nigdzie nie widzę tych opcji :/ Mam wersję 2018.1.1

Albo kurna nie umiem tego znaleźć LOL

No i tu nie ma PHPUnit jako opcji w Settings, są już tylko Testing Frameworks
by_ikar
https://www.youtube.com/watch?v=I7aGWO6K3Ho

BTW phpstorm/webstorm zawsze będą odpalać nowe kontenery, nigdy nie będą podłączać się pod istniejące, dlatego też @mrc napisał o tym że kontener który startuje musi mieć podaną sieć, a docker-compose odpalony za pierwszym razem tworzy taką sieć która nazwya się zazwyczaj od nazwy katalogu w którym trzymasz swój projekt.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.