Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: zerowanie klucza - ciężko nazwać :)
Forum PHP.pl > Forum > PHP
etech9403
Witam,

robię taki mały projekcik w PHP oraz MySQL i natrafiłem na mały problem. mianowicie pobieram sobie do tablicy dane z bazy i przykładowe dane w tablicy wyglądają następująco:

Array ( [0] => 1867 [id] => 1867 [1] => Tykocińska 42 [adres] => Tykocińska 42 [2] => 1 [nr_lokalu] => 1 [3] => Targówek [osiedle] => Targówek [4] => [problematyczny] => [5] => nie [czy_sprawdzony] => nie [6] => [osoba_sprawdzajaca] => [7] => [czy_okap] => [8] => [czy_wentylator_kuchnia] => [9] => [czy_wentylator_lazienka] => [10] => [telefon] => [11] => [uwagi_lokatora] => )

w bazie przechowywane są dane na temat lokali w budynku. Załóżmy, że w budynku Tykocińska 42 jest 5 lokali (każdy na swój osobny rekord w bazie). chciałbym wyświetlić dane w następujący sposób:

Tykocińska 42: 1, 2, 3, 4, 5.

w tej chwili mam w przybliżeniu coś takiego:

while ($wiersz= mysql_fetch_array($wynik_zapytania, MYSQL_NUM))
{
print $row['1']
print $row['2']
}
powyższe jest wyświetlane jako tabela (nie chcę tutaj wrzucać całego kodu, nie ma sensu wink.gif)

i dane wyświetlają się tak:
Tykocińska 42 : 1
Tykocińska 42 : 2
Tykocińska 42 : 3
Tykocińska 42 : 4
Tykocińska 42 : 5

czy ktoś ma jakiś pomysł? mi nic niestety nie przechodzi do głowy

nie wiem czy jasno opisałem o co mi chodzi i na jakim efekcie zależy smile.gif
StrefaPi
i w czym jest problem?
Lukeup
Możesz w zapytaniu zrobić:
  1. SELECT DISTINCT adres, group_concat(nr_lokalu separator ',') AS lokale FROM tabela GROUP BY adres
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.