Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Symfony][SF2][SF]symfony eventdispatcher . Prosty problem
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
symer
Witam. Otóż mam problem z dodanie Eventa. Czytałem na temat komponentu EventDispatcher ale nie mam pojęcia jak go użyć, bo nie do końca rozumiem.
Chodzi mi bardziej o to , że jest podane tylko jak dodawać Eventa przez plik Config a Ja Chce dodawać przez klasę , która będzie miała kod poniżej.
Zresztą to mniej istotne.
Bardziej mi chodzi o to , że nie wiem gdzie dodać ten kod i to jest najważniejsze w tym pytaniu:

  1. $dispatcher->addListener('some.event', [$myObject, 'someMethod']);


Gdzie ma znajdować się ten kod?
W kontrolerze?
Na zewnątrz w jakimś pliku?
Czy może w folderze Service?

Mam symfony 3 i automatyczne mi wstrzykuje zależności . Wszędzie są przykłady ale nie pisze , gdzie ma się znajdować klasa , która jest odpowiedzialna za dodawanie tych listenerów albo po prostu nie do końca rozumiem.
Pyton_000
https://gitlab.devsphp.pl/pyton/shoplo-test/tree/draft

Masz tu mam mały przykład z Eventami tyle ze na SF4.

U mnie deklaracja listenerów jest w Handlerze: https://gitlab.devsphp.pl/pyton/shoplo-test...tSubscriber.php

Sklonuj sobie i zobacz jak to wygląda.
symer
NO kumam ale ten kod jest bardziej pod kątek Symfony 1. Obczaję go ale ogólnie mi chodzi tylko o to gdzie wywołać tego dispatchera aby dodać eventa za pomocą funkcji addListener.

Tak, czy siak coś nie działa mi to co zrobiłem w symfony2. Ma może ktoś przykład na GIT jakiś prosty w symfony2 . Jak używać tego EventDispatcher abym zrozumiał o co chodzi?
Pyton_000
Ale chcesz używać Listenera czy Subscribera?
symer
Listenera. Na razie obczajam podstawy EventDisptachera i nawet nie wiem co robi subscriber. Próbuje zakumać jak działa ten EventDisptacher i do czego mi się przyda

Użyłem addLIstener w kontrolerze i już mi działa ale i tak nie bardzo czaje po co mi ten Dispatcher.Przecież mógłbym sobie samemu utworzyć jakąś w kontrolerze i także ją wywołać z tą funkcją . Więc jaki jest sens użycia tego mechanizmu?
Pilsener
Cytat
i tak nie bardzo czaje po co mi ten Dispatcher.Przecież mógłbym sobie samemu utworzyć jakąś w kontrolerze i także ją wywołać z tą funkcją . Więc jaki jest sens użycia tego mechanizmu?


To po co chciałeś tego użyć?

Cytat
mógłbym sobie samemu utworzyć jakąś w kontrolerze i także ją wywołać

A teraz wyobraź sobie, że kontroler jest w bibliotece "ObsługaPłatnościBungiel", która jest zależnością dociąganą przez composer.
Właśnie w tym celu używa się wzorca obserwator, żeby móc napisać komponent, który może w sposób usystematyzowany wpływać na pracę naszej aplikacji.
W komponencie robisz "dispatch" zdarzenia typu "DodanoPłatność" a w aplikacji możesz przechwycić obiekt zdarzenia, użyć go, zmienić (lub napisać własny i go zarejestrować zgodnie z interfejsem) i puścić spokojnie dalej.

Oczywiście lepiej używać tego jak najmniej, bo potem masz w aplikacji 10 serwisów nasłuchujących na "DodanoPłatność", które nic o sobie nie wiedzą, istotna staje się kolejność ich wywoływania i tak dalej. Dlatego Symfony ma wbudowane narzędzia do zarządzania i debugowania zdarzeń.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.