Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Magazyn podzespołów
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
Kshyhoo
Witam, chciałem wykonać dla siebie bazę danych produktów i jakiś sposób na zrobienie list. Po wykonaniu prac muszę wykonać listy użytych produktów, co jest okropnie monotonne i trwa sporo czasu. Nie mam pomysłu na to, firma nie udostępnia żadnego sprzętu poza starym komputerem stacjonarnym, który nie jest podłączony do sieci. Myślałem o wykorzystaniu tabletu albo smartfona i Google Docs.

Jakieś pomysły?
ZenekN
Poczekaj zaczniemy od początku jest tam internet ? możesz postawić aplikację webową ?
Kshyhoo
Żeby tak było, nie byłoby problemu. Mam internet na prywatnej komórce...
ZenekN
Może uruchomić jakiegoś crona na androidzie który będzie wysyłał dane gdziekolwiek ?
Kshyhoo
Wystarczyłby mi jakiś formularz z możliwością wyboru kategorii a potem podzespołów i na zakończenie lista użytych wraz z ilością. Niestety, poza prywatną komórką ew. tabletem nie mam nic...
sazian
Możesz napisać do tego prostą aplikację na androida np. w ionic'u.

Robisz prosty formularz, zapisujesz kolejne pozycje, a na koniec możesz przesłać ja na maila czy kartę sd.
Kshyhoo
Cytat(sazian @ 11.04.2018, 20:11:55 ) *
Możesz napisać do tego prostą aplikację na androida np. w ionic'u.

Nie znam. Czym to jeść?
wxm
A nie możesz po prostu zrobić "aplikacji" np. w php i na tym działać? Wtedy będziesz mógł sobie robić listy na komórce, tablecie czy jakimkolwiek blaszanym rupieciu który poradzi sobie z renderowaniem htmla biggrin.gif
Kshyhoo
Na czym niby mam to zrobić (postawić)?
phpion
Może źle rozumiem problem ale czy nie możesz napisać apki w PHP i wrzucić na jakiś hosting? Skoro masz tablet/komórkę z internetem to odpalisz ją sobie przez przeglądarkę.
wxm
Właśnie o to mi chodziło. Nawet gdybyś miał wykupić serwer żeby nie mieć reklam to np w hekko co parę dni dają kody na serwer za 2zł na miesiąc więc jakoś specjalnie drogo nie jest biggrin.gif
sazian
Cytat(Kshyhoo @ 11.04.2018, 20:18:46 ) *
Nie znam. Czym to jeść?


W dużym uproszczeniu jest to coś dzięki czemu możesz pisać aplikacja na androida, ios'a ... w html'u i js, a dokładniej rzecz ujmując w TypeScript.
Ale jeśli znasz chociaż trochę js to i ts nie powinien być problemem.
Kshyhoo
Niestety, nie znam JS.

Cytat(wxm @ 11.04.2018, 22:03:28 ) *
A nie możesz po prostu zrobić "aplikacji" np. w php i na tym działać?

No niby mógłbym, ale to musiałby być cały system magazynowy a ja chciałem coś prostego, najlepiej klikanego - liczy się prostota i czas...
ZenekN
Pisze i dzialam w temacie od 5 lat, musisz zintegrowac z czymkolwiek a poprzez gsm odsylac xml, json co jakis czas nic innego tutaj nie widze (dane z formularza albo pobrane z programu na ktorym dziala aktualnie ta organizacja)
wxm
Cytat(Kshyhoo @ 12.04.2018, 19:34:35 ) *
Niestety, nie znam JS.


No niby mógłbym, ale to musiałby być cały system magazynowy a ja chciałem coś prostego, najlepiej klikanego - liczy się prostota i czas...
Chcesz miec liste np 100 prodyktow i wybierac do zestawienia po kilka czy kilkanascie z nich czymiec system magazynowy i zaciagac stamtad dane? Bo jesli to pierwsze to na upartego prosty skrypt trzymajacy dane w pliku wystarczy. Wyswietlasz liste checkboxow i po wybraniu zatwierdzasz zestaw. Ja tu nie widze zadnego problemu. Konsumpcja transferu bedzie pomijalna wiec mozna jechac nawet na prywatnym pakiecie z komorki ☺
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.