Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL][PHP] PhpStorm brak mysql_connect
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
Ran1
Proszę o wyjaśnienie. Dlaczego nie mogę wybrać połączenia mysql_connect w PhpStorm?
wxm
Pewnie używasz PHP7 z którego ta funkcja została usunięta.
Ran1
W bazie "kurs_php7" mam tabele "articles" i chciałbym ja wyprowadzić. Co dalej dopisać w kodzie?

  1. <?php
  2. $lacze = mysqli_connect('localhost','root','','kurs_php7');
markonix
Takie dobre IDE, a taki żenujący poziom użytkownika sad.gif

Skoro robisz jakiś tam kurs, to chyba ma on jakąś treść i kolejne kroki po połączeniu się z bazą są w nim opisane, a jak tego nie ma to znajdź inny.
To forum, a nie interaktywne zajęcia z programowania.
Tomplus
Ciekawe co to za kurs?

Pewnie jest tak... najpierw książka uczy na przykładach z PHP5 a potem na końcu jest napisane co zmieniło się w PHP7.
vokiel
Cytat(markonix @ 2.04.2018, 23:57:15 ) *
Takie dobre IDE, a taki żenujący poziom użytkownika sad.gif


Wręcz odwrotnie, skoro programista ustawił wersję na PHP7 to nie ma podpowiedzi do mysql_connect ponieważ

Cytat
This extension was deprecated in PHP 5.5.0, and it was removed in PHP 7.0.0.
aje78
Dla tego masz przekreślone bo już od około php 5.5 ta funkcja już jest nie wspierana a od php 7 i wyżej już ona nie działa teraz najlepiej korzystać z PDO jest od php 5 i działa bardzo fajnie i jest już łatwo chronić przed włamywaniem do mysql smile.gif
mrk9109
Możesz tez używać mysqli jak napisałeś 😊
markonix
Cytat(vokiel @ 3.04.2018, 09:59:04 ) *
Wręcz odwrotnie, skoro programista ustawił wersję na PHP7 to nie ma podpowiedzi do mysql_connect ponieważ

Ja się bardziej odwołałem do późniejszego posta o bezsensowne pytanie jak pobierać tabelę z bazy (czyli brak podstaw i chęci do jakiekolwiek pracy własnej).
Storm to kawał dobrego IDE i myślałem, że na niego człowiek się przerzuca dopiero jak skończy przedszkole, a wcześniej to się uczy na jakimś edytorze.

Jak się wybierze zdeprecjonowaną funkcję to dymek wyświetla o tym informacje w stormie. Aż strach w nim otwierać jakieś stare projekty (jak zapomnimy się przełączyć) biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.