Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Jak to jest z Symfony
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
duszek
Witam,

Na programowaniu się znam, wykonuję nawet dedykowane oraz złożone aplikacje oparte o PHP/MySQL, jednak przez długi i to raczej od zawsze miałem opór przez Framework-ami, bo byłem zdania, samemu lepiej wszystko zrobić i rozumiem dzięki temu to co robię.

Jednak wszystko zaczyna opierać się wyłącznie o framework-i i dlatego że trzeba dostosować się do klienta muszę tego liznąć, tylko że nie idzie mi to jakoś. A chodzi o to że wszystkie Tutoriale pokazują instalację z konsoli odpalanie aplikacji z instalatorów... dziwne i nie rozumiem, to znaczy że ten kto ma zwykły hosting nie ma możliwości korzystania z tego framework-a, a może jest tak że źle interpretuję pojęcie Framework...

Wyjaśnijcie mi to metodą Łopatologiczną, będę wdzięczny, co do Google, to już wystarczy mi przeglądania, bo za bardzo się przestraszę smile.gif

---
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
Pyton_000
Ale z czym masz problem? Bo wygląda to tak jakbyś zatrzymał się w rozwoju jakieś 10 lat temu.

Powiedz z czym masz konkretnie problem.
borabora
vendory mozesz przerzucić normalnie przez ftp i będzie działał na sharedzie
olszam
Jak masz composera to jedna komenda ( composer create-project symfony/website-skeleton my-project)wystarczy by mieć już gotowy podstawowy szkielet aplikacji. Wrzucasz wygenerowany szkielet na hosting z php i powinno działać(zależy czy hosting dobrze skonfigurowany ale nie powinno być problemów smile.gif ). Później działasz z plikami, konfiguracja, routing, szablon etc. z pomocą dokumentacji.

Cytat
Ale z czym masz problem? Bo wygląda to tak jakbyś zatrzymał się w rozwoju jakieś 10 lat temu.

Są ludzie co preferują na czysto pisać i nie interesują ich dodatki/wspomagacze bo nie ma takiej potrzeby smile.gif
trzczy
Hosting z ssh koszutje 59 zł / rok. Tyle można zaoszczędzić na zakupach w ciągu miesiąca.
duszek
Dzięki wielkie, tak jak "olszam" pisze, zawsze pisałem własne skrypty, bez zewnętrznych dodatków, mam nawet własny mini CMS czy aplikacje do obiegu dokumentów. Oczywiście nie mówię że nie opieram się również o zewnętrzne rozwiązania, bo Joomla czy Presta to standard w wielu kwestiach.

Czyli rozumiejąc to tak, Composer to zewnętrzna aplikacja pozwalająca ściągnąć czy umieścić szkielet Symfony?
A jeżeli nie chcę się opierać o dodatki, tylko czy mogę normalnie pobrać symfony w paczce i sam to skonfigurować od podstaw? bo na ich stronie coś znalazłem ale nie mogę doszukać się w dokumentacji jak ma być wykonany plik index którego tam nie widzę...

Pobrałem kilka książek jednak najnowszą wersja w nich opisywany symfony 2, brakuje ogólnie literatury na nowsze rozwiązania i pytanie czy w implementacji bardzo różnią się te dwie wersje?

I co mnie przez całą drogę wprowadza w niewiadomą to te wiersze poleceń, gdzie aby utworzyć nowy projekt muszę wydać np. polecenie: symfony generate:project hello-world, nie mówię że jest to złe, bo pewnie komenda robi co potrzeba coś potrzebnego w kilku miejscach na raz, jednak muszę wiedzieć co gdzie jest robione, więc pytanie czy symfony daje możliwość uruchamiania/startu projektu z ręczna możliwością?
viking
Gdzies ty się uchował przez ostatnich kilka lat? Composer to menedżer pakietów w php - obecnie wykorzystuje się go wszędzie.
duszek
Cytat(viking @ 23.02.2018, 10:33:26 ) *
Gdzies ty się uchował przez ostatnich kilka lat? Composer to menedżer pakietów w php - obecnie wykorzystuje się go wszędzie.



Forum, tak przynajmniej mam wrażenie jest do udzielania odpowiedzi, a nie do zabawy w głupie pytania... nie obrażam się oczywiście, nie bez powodu umieściłem to w dziale przedszkole i oczekuję wsparcia z Waszej strony, resztę będe rozumiał, a raczej rozumiem, tylko ten start, dziwne praktyki jeżeli chodzi o konsolę, tylko o to mi chodzi o sam start, aby mi to pokazać łopatologicznie? bo jak nie mam dostępu do konsoli (mam tylko jako przykład) to mozna zrobić to z ręki?
trzczy
Bo to jak kierowca, który mówi:
Cytat
Skręt w lewo jest trudny, a skręcając tylko w prawo, też wszędzie dojadę.
I co, nie ma racji? Do nauki konsoli wystarczy pół dnia.
nospor
@duszek konsola jest tylko po to by caly proces ulatwic i przyspieszyc. Tak, mozesz wszystko zrobic recznie bez konsoli.
Mozesz tez, jak pisali wczesniej, zrobic wszustko w konsoli lokalnie a potem przekopiowac na serwer

viking
A gdzie ja robię zabawę w głupie pytania? Wytłumaczyłem ci czym jest. Nawet wchodząc na http://symfony.com/download masz od razu composer create-project symfony/skeleton my_project Praktycznie nie ma szans żeby czytając jakąś dokumentację nie zetknąć się z tym poleceniem. Jak bardzo chcesz to większośc IDE ma nakładkę na obsługę pakietów.
duszek
Cytat(viking @ 23.02.2018, 10:52:55 ) *
A gdzie ja robię zabawę w głupie pytania? Wytłumaczyłem ci czym jest. Nawet wchodząc na http://symfony.com/download masz od razu composer create-project symfony/skeleton my_project Praktycznie nie ma szans żeby czytając jakąś dokumentację nie zetknąć się z tym poleceniem. Jak bardzo chcesz to większośc IDE ma nakładkę na obsługę pakietów.


OK, rozumiem i przepraszam za bezpośrednie podejście.

@nospor prosto z mostu i o to mi chodziło, a czy ktoś zna np. gdzie zasięgnąć informacji co do ręcznej pracy? (oczywiście późniejsze przekopiowanie to fajna sprawa), ale chciałbym poznać miejsca zachodzących zmian. Co do konsoli nie robi mi to utrudnienia bo na konsoli prowadzę administrację serwerów, dla stron jak i samych DNS-ów i tu kłopotu niema. Chce tylko wiedzieć co tam się dzieje, bo nie lubię zabierać się za coś czego w pełni nie zrozumiem. To tak jak wielu korzysta z telewizora a nie rozumie czy nie zna zasady działania i po tym jak padnie celowo umieszczany kondensator koło radiatora, kupują nowy albo płaca w serwisie 500zł, gdzie jest to z rozebraniem 10 min roboty na rozwiązanie problemu (z zawodu jestem elektronikiem i 70% telewizorów pada z tej winy błahej smile.gif ) - ja tylko chce wiedzieć z czym mam do czynienia.

To zasada jak z kobietą, zanim weźmiesz ślub, to zamieszkaj z Nią i bzyknij, potem ewentualnie zabierasz się za ceremonię smile.gif
nospor
Cytat
Chce tylko wiedzieć co tam się dzieje, bo nie lubię zabierać się za coś czego w pełni nie zrozumiem. To tak jak wielu korzysta z telewizora a nie rozumie czy nie zna zasady działania i po tym jak padnie celowo umieszczany kondensator koło radiatora, kupują nowy albo płaca w serwisie 500zł,
To porownanie nie wydaje mi sie trafne. Bardziej trafne w tym wypadku bedzie:

Kupujesz nowy telewizor ze sklepu, ktory siedzibe ma 500km od ciebie. My tu wszyscy poprostu zamawiamy kuriera, ktory go nam przywiezie. Ty zas wolisz sie tluc 500km by popatrzec sobie jak ci ten telewizor zaladuja do twojego bagaznika i dzieki temu bedziesz "wieidzial jak dziala".

Tak, to porownanie wydaje mi sie trafniejsze wink.gif

Co do recznej zabawy:
no to pobierasz z netu wszystkie paczki recznie, rozpakowujesz, wrzucasz do vendor, czyscisz cache recznie i jedziesz. Jak czegos brakuje, to znowu lecisz na net, sciagasz, rozpakowujesz, czysciszz cache i jedziesz.
W miedzyczasie rzecz jasna musisz doczytac co dodac do konfiguracji by dzialalo.
duszek
Może i masz rację z porównaniem
Dobra pobawię się w konsolę i wymodzę coś podstawowego i potem pobawię się na żywym szkielecie smile.gif
nospor
Cytat
i potem pobawię się na żywym szkielecie

Fiu fiu, pewnie tez cofasz do przodu? wink.gif (taki zarcik na weekend wink.gif )
duszek
Cytat(nospor @ 23.02.2018, 12:33:58 ) *
Fiu fiu, pewnie tez cofasz do przodu? wink.gif (taki zarcik na weekend wink.gif )


Raczej najprawdziwsza Prawda smile.gif

Jeszcze raz dzięki za wskazówki i Wasze osobiste opinie smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.