Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kodowanie utf-8 POLSKIE ZNAKI
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
mateuszstr1994
Witam, posiadam pewien problem z Polskimi znakami w Bazie danych w Mysql. Wyprzedzajać rozszczenia innych szukałem odpowiedzi w internecie, ale na nic się dało. Wyjasnie problem:
-Polskie znaki są w Bazie danych MySQL jeśli wiersz dodam za pomoc phpmyadmin
- Brak polskich znaków jeśli skrypt php ładuje dane za pomocą insert., żeby było ciekawe skrypt ma kodowanie utf-8 bez bom, pisze kod w notepad. Siedząć i myślać nad problem zmieniłem kodowanie na ANSI skryptu i Polskie znaki pojawiły się w Bazie danych, kiedy łądowałem skrypt. Rozwiązanie to mnie dziwiło i było dosyć nielogicznie, Skrypt ANSI = MySql utf8_general_ci. To działało, przez chwile dopóki nie zacząłem zmieniać na utf-8 wszystkich plików strony.

Proszę o pomoc.

Zmieniłem skrypt na kodowanie Ansi i działa, ale dalej mnie martwi czemu w utf-8 bez bom to nie działa questionmark.gif?
viking
Bo albo źle ustawiasz nagłówki, albo brak ci kodowania dla połączenia.

https://prophp.pl/article/3/kodowanie_znakow_na_stronach_www
mateuszstr1994
Pomogło, pomimo że tego wcześniej próbowałem teraz pomogło. Morał jest krótki: Sprawdzaj wszystko 3 razy haha.gif. Dziękuje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.