Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: SSL For Free a problem z Certyfikat nie jest zaufany we wszystkich przeglądarkach internetowych
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > Apache
rafaelmc
Witam
Chciałem sobie przetestować darmowy certyfikat, przejrzałem troszkę filmików na YT, na razie nie chcę płacić za niego.
Chcę podpiąć certyfikat pod panel w nazwa.pl i działa prawidłowo tylko, że jak testuję go przy pomocy tej strony "https://www.sslshopper.com/" to mi pisze "Certyfikat nie jest zaufany we wszystkich przeglądarkach internetowych. Może być konieczne zainstalowanie certyfikatu pośredniego / łańcucha, aby połączyć go z zaufanym certyfikatem głównym. Dowiedz się więcej o tym błędzie."
Jak rozwiązać ten problem questionmark.gif?
Jak przeglądam stronkę to wyskakuje mi zielona kłódka i wszystko prawidłowo działa na Chrome, Firefoxie, Operze, ale już na mobilności nie koniecznie, a jak testuję stronę przy pomocy "https://gtmetrix.com/"
to ten mi sypie errorem:

Analyze your site’s speed and make it faster.
GTmetrix gives you insight on how well your site loads and provides actionable recommendations on how to optimize it.
Analysis Error
The SSL certificate for this site is not trusted in all web browsers
You may have an incorrectly installed SSL certificate. Check your SSL certificate at SSLShopper
Please see our FAQ on how to fix this error.


sabat24
Brak 100% (przez 100% rozumiem dość wysoką, bo realnie nikt nie daje takiej) kompatybilności to "cena" darmowych certyfikatów. Nie wiem, jak to wygląda przekrojowo teraz, ale szukając jakoś 2 lata temu nie znalazłem darmowego certyfikatu, który działałby na każdej nowszej przeglądarce oraz systemie. Obecnie jest już lepiej, bo przykładowo: https://letsencrypt.org/docs/certificate-compatibility/ - który ma dość niezłą kompatybilność, nie jest tylko kompatybilny z Androidem czy Blackbery w podanych wersjach, co nie jest takie złe.
rafaelmc
Dzięki.
No właśnie widzę, jednak będzie trzeba się przenieść na wersję płatną...
Tomplus
LetsEncrypt jest kompatybilny z Androidem, chyba że mówimy o starszych wersjach.
Mam stronę z LE i błąd braku zaufania nie jest wyświetlany na urządzeniach z nowymi androidami (5 <=).
sabat24
Mówimy o starszych wersjach, dlatego dałem link do kompatybilności. Akurat ten certyfikat jest godny polecenia z darmowych moich zdaniem, choć go nie próbowałem osobiście.
Pyton_000
Ja posadam i jest ok. W zupełności wystarcza na wszystkie potrzeby. Dodatkowo po nowym roku mają wprowadzić jeszcze certyfikat wildcard więc to też będzie jeszcze mega uproszczenie.
rafaelmc
to zabieram się za LetsEncrypt, zobaczę jak to będzie działać...
Dzięki za pomoc...
A bawił się ktoś tym, żeby podpiąć pod nazwa.pl questionmark.gif?
Bo jak się ma CPanel to nie ma problemu...
Tomplus
nazwa.pl nie oferuje na hostingach LetsEncrypt, chyba że się zmieniło, ale wątpię. Sami oferują tani certyfikat z 8 zł.
Chyba że masz od nich VPS, to nie ma problemu z instalacją LE.
rafaelmc
I tak właśnie myślałem, zostaje mi tylko kupno...
Dzięki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.