Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zrobić numer miejsca w rankingu z paginacja
Forum PHP.pl > Forum > PHP
nexxx
Witam, mam problem ze zrobieniem ponumerowania zajętego miejsca przez użytkowników. Chodzi o to, że mam paginacje która wyświetla 10 rekordów na stronie. Zrobiłem to prostym sposobem, że ilość rekordów w bazie dzielę na ilość rekordów na stronie, ale nie mam pojęcia jak zrobić żeby każdy użytkownik miał dobry numer zajmowanego miejsca. Wyświetlam rekordy w pętli to skorzystałem z ++miejsce, ale to na każdej stronie liczy od początku i przykładowa na pierwsze i drugiej stronie wyświetla info, że użytknownicy mają miejsce od 1 do 10. Jak poprawnie zrobić takie wyświetalnie miejsca?
phpion
Pokombinuj z matematyką. Znasz 2 dane: numer aktualnej strony (np. 1, 2, 3...) i liczba rekordów na stronie (np.10). Startujesz numerację odpowiednio od 1, 11, 21...

Tak czy inaczej nie jest to dobry pomysł chyba że przy założeniu, ze kilku użytkowników nie może zajmować tego samego miejsca (np. mając taka sama ilość punktów). Jeśli jednak jest taka możliwość to ranking musisz trzymać w bazie albo obliczać za każdym razem dla wszystkich użytkowników od początku listy i porcjowac dane w PHP.
nexxx
Właśnie nie mam pojęcia jak to matematycznie rozwiązać, nic mi do głowy nie przychodzi. Na początek starczyła by prostsza opcja.
trzczy
Na każdej stronie to będzie od 1 do 10 plus <nr_strony - 1> * 10
nexxx
jakby ktoś szukał to:

Na każdej stronie to będzie od 1 do 10 plus <nr_strony - 1> * 10 +1
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.