Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprawdzanie miesiąc przed upływem czasu.
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych
pach22365
Witam, chcę zrobić powiadomienie, które informuje miesiąc przed o końcu upływie gwarancji i żeby wyświetlało komunikat po upływie gwarancji dopóki administrator nie zaznaczy, że gwarancja wygasła.
Zrobiłem takie zapytanie

  1. SELECT * FROM drukarki WHERE zakres_gwarancji =< INTERVAL DAY 30 + current_date


Problem jest taki, że pokazuje mi rekordy, gdzie gwarancja jest ważna jeszcze rok, dwa, pięć, a chciałbym aby pokazywało tylko te, gdzie pozostało 30 dni lub mniej.

Nie wiem do końca jak zrobić to zapytanie. zakres_gwarancji jest w bazie danych jako typ date

trueblue
DATE_ADD, DATE_SUB
http://kawalekkodu.pl/post/ktora-godzina-p...-czasie-w-mysql
pach22365
Hmmm próbowałem w ten sposób

  1. SELECT * FROM drukarki WHERE zakres_gwarancji >= DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 31 DAY)

jednak ciągle pokazuje drukarki od aktualnej daty w góre
trueblue
Na pewno nie może pokazywać od aktualnej daty w górę, taki warunek wybierze rekordy od 2017-10-16 włącznie wzwyż.

pach22365
Aktualnie do testu mam 3 rekordy w bazie danych z gwarancją do 2017-11-14, 2017-11-17 i 2019-11-16 a zapytanie wywołuje mi rekordy z datami 2017-11-17 oraz 2019-11-16
trueblue
Jaki wynik daje:
  1. SELECT DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 31 DAY)

?
pach22365
trueblue
A takie?
  1. SELECT '2017-11-14'>=DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 31 DAY)

  1. SELECT STR_TO_DATE('2017-11-14','%Y-%m-%d')>=DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 31 DAY)
pach22365
W obu wypadkach zwraca 1

trueblue
W takim razie pokazujesz niepełne zapytanie (są też inne warunki), albo pole gwarancji wcale nie jest typem DATE.
pach22365
Zakres gwarancji, type: date więc typ jest date.

To jakby to zapytanie miało w takim razie wyglądać, bo już się podubiłem
trueblue
Jeśli jakiś rekord tabeli drukarki w polu zakres_gwarancji rzeczywiście zawiera datę 2017-11-14, to zapytanie:
  1. SELECT * FROM drukarki WHERE zakres_gwarancji >= DATE_SUB(CURDATE(), INTERVAL 31 DAY)

musi go wybrać.
Pyton_000
Kod
SELECT *
FROM drukarki
  WHERE DATE_SUB(zakres_gwarancji, INTERVAL 31 DAY) < CURDATE();
pach22365
Dziękuje bardzo za pomoc dla wszystkich. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.