Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Symfony][SF3] Wiele instancji aplikacji
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
Lirdoner
Witam, mam pewien projekt napisany w symfony3. Chciałbym teraz aby na ten projekt kierowały dwie domeny. example1.com i example2.com
Teraz jak to ogarnąć?

1. Założyć na serwerze dwa foldery dla tych domen i tam wsadzić ten sam projekt z osobną konfiguracją? Trochę mi to nie leży - gdyby domen było 10 to trzeba by było aktualizować na serwerze aż 10 folderów z aplikacją.
2. Wszystkie domeny (przyszłe również) mają kierować na jedno miejsce na serwerze? Każda domena będzie miała własną konfigurację, własną bazę danych i własnego cache, własną zawartość folderów web/. Co w przypadku gdy serwer w końcu przestanie wyrabiać i będzie trzeba kupić drugi? Jak wtedy wygląda takie rozdzielenie aplikacji i deployment?
damianooo
to pytanie chyba do dobrych adminów utrzymujących serwery a nie do developerów smile.gif
Pilsener
Cytat
mam pewien projekt napisany w symfony3

Cytat
Każda domena będzie miała własną konfigurację, własną bazę danych i własnego cache, własną zawartość folderów web

I to w końcu jeden projekt czy wiele projektów? Jeśli:
1. Te aplikacje są identyczne to stawia się jedno repo do którego prowadzi wiele domen
2. Te aplikacje są prawie identyczne to jak wyżej, lecz implementuje się obsługę domen w aplikacji (by np. wybrać inną bazę danych)
3. Te aplikacje są różne, ale mają część wspólną to robi się jedna domena = jedno repo a część wspólną pakuje do bundli i współdzieli
4. Te aplikacje są totalnie różne to jedna domena = jedno repo
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.