Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [SF2][Symfony2][Symfony] Symfony 2.8 na hostingu
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
damianooo
Próbowałem dzisiaj wrzucić swój projekt Symfony 2.8 na serwer hostingu firmy Netmark. Użyłem do tego celu konsoli MC na linuxie Ubuntu, połączeniem FTP.

Pierwszy problem jaki się pojawił przy kopiowaniu plików to problem ze skopiowaniem plików z katalogu /bin . Mam tam 4 pliki: doctrine, doctrine_dbal, doctrine.php, security-checker (tzw. symlinki) .
Komunikat jaki dostałem to coś w stylu "nie można utworzyć docelowego dowiązania symbolicznego doctrine ... "
Drugi problem to problem ze skopiowaniem plików z katalogu vendor. W ciągu 30 min skopiowało mi się zaledwie 15% plików więc odpóściłem.

Jaki hosting dla szybkiej i sprawnej konfiguracji projeku Symfony polecacie, albo jakie narzędzia powinien mieć aby Symfony szybko tam skonfigurować ?
Gdzie jest jakiś porządny opis tego jak powinno wyglądać wrzucenie projektu Symfony krok po kroku na hosting ? Szukałem ale mało jest informacji tego typu.
I jeszcze pytanie czy o czymś szczególnie powinienem pamiętać przed wrzuceniem projektu Symfony na hosting ?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

Pilsener
Wrzucanie plików projektu przez ftp to XIX wiek, jak deployowac aplikację symfony:
https://symfony.com/doc/current/deployment.html

Robisz repozytorium, potem git pull (chyba, że używasz SVN czy czegoś innego), potem composer update lub install, czyszczenie cache, montowanie zasobów, instalacja/migracja bazy danych itp.

Dzisiaj to wszystko robi się automatycznie przy pomocy Jenkinsa, merdżujesz do odpowiedniego brancha i Jenkins wykonuje deploy.

Jeśli hosting ma tylko FTP to najlepiej jak najszybciej się z nim pożegnać.
damianooo
Pilsener miałeś rację. Postawienie Symfony na Hostingu jest proste.
Hosting, który wybrałem umożliwia mi zalogowanie poprzez SSH.

Poniżej lista poleceń, które musiałem wykonać aby projekt w Symfony odpalił na hostingu:

1) git init
2) git remote add origin link_do_projektu_na_githubie
3) git pull origin master
4) composer install (dociągam biblioteki)
5) ln -s web public_html (robię dowiązanie katalogu web na public_html)
6) w pliku web/app.php zmieniłem opcję prod na TRUE
7) musiałem również w pliku routing.yml dopisać dwa routingi, które miałem w pliku routing_dev.yml
8) i na końcu migracja bazy (Oczywiście wcześniej trzeba utworzyć bazę danych ) :
php app/console doctrine:database:drop --force
php app/console doctrine:database:create
php app/console doctrine:schema:update --force
php app/console doctrine:fixtures:load

PS. Nie wiem tylko dlaczego takie warningi mam:

Warning: include_once(/home/ddd/domains/ddd/web/../app/bootstrap.php.cache): failed to open stream: No such file or directory in /home/ddd/domains/ddd/web/app.php on line 7
Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddd/domains/ddd/web/../app/bootstrap.php.cache' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/ddd/domains/ddd/web/app.php on line 7


To tyle. Wszystko śmiga.
Pilsener
1. Pliku app.php nie powinno się zmieniać tylko ustawiać środowisko w .htaccess http://symfony.com/doc/2.8/configuration/environments.html
2. Nie widzę komend na montowanie zasobów i czyszczenie cache
damianooo
w linku, który podałeś pokazane jest że jak najbardziej zmiana w pliku app.php , o htaccess nie ma ani słowa .. w jakich przypadkach stosuje się takie rozwiązanie ? Jak taki zapis miałby wyglądać ?

apropo montowania zasobów to nie potrzebuję chyba tego na razie. Rozumiem że to jeśli chodzi o składowanie większych plików itd. ?

Czyszczenie cache to wiadomo zapomniałem o poleceniu
  1. php app/console cache:clear

Jednak to polecenie nie powoduje zniknięcia warningów (usunięcie ręcznie cache też nie pomaga)

Warning: include_once(/home/ddd/domains/ddd/web/../app/bootstrap.php.cache): failed to open stream: No such file or directory in /home/ddd/domains/ddd/web/app.php on line 7
Warning: include_once(): Failed opening '/home/ddd/domains/ddd/web/../app/bootstrap.php.cache' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php70/usr/share/pear') in /home/ddd/domains/ddd/web/app.php on line 7


Wiesz może jak usunąć te warningi i czemu się pokazują ?
Pokazują sie tylko wtedy jak jest włączone raportowanie błędów. Obecnie prosiłem o ich wyłączenie ale pasuje je rozwiązać w sumie.
Pilsener
Komunikat jest wyraźny - powinieneś mieć plik bootstrap.php.cache w folderze app - albo nie masz tego pliku, albo coś majstrowałeś w pliku app.php i popsułeś ścieżkę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.