Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ile się zarabia?
Forum PHP.pl > Inne > Hydepark
adamg91
Witam, jestem ze średniej miejscowości i wraz z dwoma kolegami dziś się zwolniliśmy z pracy. Szef dodatkowo wpakował się w inną branżę i tam zbankrutował, więc już od 2 miesięcy nie było pełnych pensji. Niestety u nas oferty są średnie, albo to typowe klepanie wordpressów co nas nie interesuje, więc w grę wchodzi jakieś większe miasto (najbliżej Wawa). Pewnie każdy pójdzie w swoją stronę, ale interesuje nas jakie są teraz zarobki w tej branży. Ja pisałem w Laravelu i czasem zdarzalo mi sie w SF2 albo Zendzie2 (to już bardziej koledzy), ale wymiataczami nie jesteśmy.
q.michal
do kitu ta ankieta, bo albo nie pasuja zarobki, albo doswiadczenie
adamg91
To jakbys ulozyl te ankiete?
nospor
Pomijajac bezsens tej calej sondy, to bardzo zaintrygowala mnie wypowiedz Michala.
@Michal, mozesz mnie oswiecic bo czytam czytam i nijak nie widze przedzialow ze nie da sie nie zalapac.
Pilsener
Forma zatrudnienia jest kluczowa dla zarobków, do tego są różne benefity i chyba w żadnej innej branży nie ma takiej rozpiętości zarobków, tutaj nie ma czegoś takiego jak np. dla kasjera w markecie, gdzie wiadomo, że zarabia się 13-15 PLN/h. W IT spotykałem i stażystów za 80% minimalnej jak i zarabiających mocno powyżej 10k na B2B.
wisnio
Ta ankieta to niezla sciema. Prawie polowa glosujacych pisze w PHP i zarabia powyzej 7500 na reke? Albo ktos kto ma 4 lata doswiadczenia ma ponad 5500? Niezla sciema, chyba pomyliliscie sie z Java
Pyton_000
Ja liczę komercyjne doświadczenie a nie dłubanie w domu dla klanów w CS smile.gif
ohm
Cytat(wisnio @ 18.08.2017, 19:41:46 ) *
Ta ankieta to niezla sciema. Prawie polowa glosujacych pisze w PHP i zarabia powyzej 7500 na reke? Albo ktos kto ma 4 lata doswiadczenia ma ponad 5500? Niezla sciema, chyba pomyliliscie sie z Java


Nie, to są normalne stawki. Programiści Java z kilkuletnim doświadczeniem spokojnie mogą wyciągnąć > 10k
prowseed
Cytat(wisnio @ 18.08.2017, 19:41:46 ) *
Ta ankieta to niezla sciema. Prawie polowa glosujacych pisze w PHP i zarabia powyzej 7500 na reke? Albo ktos kto ma 4 lata doswiadczenia ma ponad 5500? Niezla sciema, chyba pomyliliscie sie z Java


Generalnie wszystko zależy od punktu siedzenia. Sam w php piszę wyłącznie amatorsko, nie traktuję tego jako język do zarobkowania, ale z programistami php pracuję na codzień i wiem mniej więcej jak wygląda ich rynek. Lekko ponad 2 lata temu przeprowadziłem się z Lublina do Łodzi i w mieście Koziołka normalną stawką było 2.5k-3.5k, rzadko kiedy trafiała się oferta 4k, a jak już była, to doświadczenie i wymagania były przeogromne, lub też konkurencja na jedno miejsce duża. W Łodzi stawki były o wiele wyższe i rok temu dało się znaleźć ofertę 5.5k mając ledwie 2 lata doświadczenia (zazwyczaj to już był jednak stack php+js), a po kątach słyszało się stawki nawet 7k. Dziś mój kolega z Łodzi pracując właśnie w stacku SF2 i ng4 spokojnie wyciąga ponad 9k już po odjęciu podatku dochodowego. 4 miesiące temu przeprowadziłem się do Warszawy i od miesiąca współpracuję z pewną firmą, która właśnie szuka seniora php i ma widełki 11-15k, a skąd inąd wiem, że programiści tutaj łapią się nawet na 17k, więc chyba nie jest tak źle smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.