Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Symfony]Przechowywanie plików
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Frameworki
Śledzior
Witam!

Chciałem się Was spytać gdzie najlepiej przechowywać pliki z Symfony3?

Chodzi mi o przechowanie dosłownie jednego pliku pdf do którego chciałbym mieć dostęp poprzez url.

ps. dopiero się uczę sf.


Pozdrawiam!
Crozin
1. Symfony nie ma absolutnie nic do powiedzenia w kwestii przechowywania plików.
2. Jeżeli jest to pojedyczny plik po prostu wrzuć go sobie do jakiegoś katalogu albo wręcz bezpośrednio w folderze publicznym (web, public, public_html czy jakkolwiek się on nazwa).
Śledzior
Wielkie dzięki! Wszystko działa tak jak powinno smile.gif

ps. a co w przypadku, jeśli chciałbym przechowywać avatary? Wtedy ftp (jest jakieś fajne bundle do tego?) Czy raczej serwisy typu backblaze itp?
Crozin
Miejsce przechowywania tego typu zasobów może być przeróżne (lokalny system plików, FTP, usługa składowania plików w AWS-ie/Google-u/Azure-ze/innych, baza danych, itp. itd.) Osobiście mogę polecić KnpGaufretteBundle (integracja dla Symfony z KnpLabs/Gaufrette), które wprowadza całkiem fajną abstrakcję nad faktycznym miejscem składowania zasobów.
Śledzior
Wielkie dzięki za odpowiedź. Widzę, że KnpGaufretteBundle ma sporo możliwości integracji więc będzie idealna do tego, co potrzebuje smile.gif

Pozdrawiam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.